piatok, 2 decembra, 2022
0.8 C
Bratislava
ÚvodArénaToto je možné asi len v Rusku. Moskva pripravuje monumentálne cvičenie. Evakuovať...

Toto je možné asi len v Rusku. Moskva pripravuje monumentálne cvičenie. Evakuovať budú až 40 miliónov ľudí

Rusi si dnešný deň poriadne užijú. Ruská vláda totiž pre obyvateľov pripravila obrie evakuačné cvičenie, na ktorom sa má zúčastniť až 40 miliónov vládnych zamestnancov a pracovníkov štátnej správy. „Cvičenie sa bude konať od 4. do 7. októbra 2016. Dokopy sa na ňom bude podieľať 40 miliónov ľudí, 200-tisíc odborníkov z rôznych záchranných služieb a testovať sa bude viac ako 50-tisíc záchranných zariadení,“ vyhlásil na margo akcie riaditeľ Ruského oddelenia civilnej obrany Oleg Maullov.

Podľa jeho slov sa na cvičení budú testovať komunikačné či záchranné a lekárske systémy. „Okrem toho budú na testovanie pripravené všetky jednotky civilnej obrany. V spolupráci s regionálnymi autoritami sa podrobia skúške aj všetky núdzové a oznamovacie systémy,“ dodal Maullov, podľa ktorého sa testu podrobia aj všetky zdravotnícke a záchranné služby.

Rusko zorganizovalo obrie cvičenie v čase rastúceho napätia vo vzťahoch s USA. John Kirby totiž minulý týždeň Rusov varoval pred teroristickými útokmi, ktoré podľa USA hrozia Rusku v prípade, že nepozastaví svoje vojenské operácie v Sýrii.  

 

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -