Ničivé nálety stále drvia Aleppo. Nemocnicu odrovnali barelové bomby

    0
    Aleppo, Sýria (Autor: SITA)

     Sýrska dobrovoľnícka organizácia Biele prilby uviedla, že nemocnica musela po zásahu úplne prerušiť svoju činnosť. Podľa Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Londýne zahynul pri bombardovaní štvrte, kde sa nemocnica nachádza, jeden civilista a niekoľko ďalších ľudí utrpelo zranenia.

    Podľa SAMS je zasiahnutá nemocnica, známa aj pod označením M10, najväčšou z ôsmich kliník ležiacich v oblastiach kontrolovaných odporcami sýrskej vlády. Táto a ďalšia nemocnica dostali pritom zásah už v stredu, v dôsledku čoho museli výrazne obmedziť svoju činnosť.

    Po skončení prímeria zažíva východ Aleppa najintenzívnejšie nálety sýrskeho a ruského letectva od začiatku občianskej vojny v roku 2011, podporované ofenzívou sýrskej armády.

    Úrad OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí (OCHA) oznámil, že od uplynulej nedele prišlo v Aleppe o život takmer 340 civilistov vrátane 106 detí. Vo východných štvrtiach strategicky dôležitého mesta funguje už iba päť nemocníc. Zranené deti s malou šancou na prežitie sú podľa OCHA prenechané svojmu osudu, pretože lekárska starostlivosť takmer úplne skolabovala.


     

    - Reklama -