Prezident odkázal EÚ: S*rem na vás

  0
  Prezident Filipín Rodrigo Duterte (Autor: SITA)

  Európsky parlament navyše uznesením zo štvrtka 15. septembra poveril delegáciu EÚ na Filipínach a veľvyslanectvá 28 členských štátov v Manile, aby monitorovali tamojšie prípady porušovania ľudských práv.

  “Čítal som odsudzujúce vyhlásenie EÚ a všetko, čo im môžem na to povedať, je 'Se… na vás',” povedal Duterte v prejave pred miestnymi predstaviteľmi. “Chcete tým len odčiniť svoje vlastné hriechy,” dodal.

  Filipínsky prezident (71) uviedol, že niektorí členovia EÚ ako Francúzsko a Británia sú pokrytci, keď útočia na jeho spôsob vedenia protidrogovej vojny, lebo niektorí z nich sa údajne v minulosti podieľali na zabíjaní Arabov.

  Duterte pred niekoľkými dňami slovne napadol aj amerického prezidenta Baracka Obamu a generálneho tajomníka OSN Pan Ki-muna za to, že takisto kritizovali jeho surovú protidrogovú kampaň a vyjadrili obavy nad porušovaním ľudských práv na Filipínach.

  Podľa policajných štatistík bolo na Filipínach pri policajných akciách od 1. júla do 10. septembra zabitých 1466 osôb podozrivých z užívania drog alebo drogového dílerstva. Polícia v rovnakom období zaznamenala aj 1490 prípadov usmrtenia, ktoré ešte len vyšetruje.

  - Reklama -