Agresívni hinduisti vraždili a znásilňovali pre hovädzinu

  0
  Ilustračné foto (Autor: SITA)

  V Indii sú rozšírené násilné skupinky hinduistov, ktorí útočia na ľudí z iných náboženstiev, pretože konzumujú hovädzie mäso. Pre hinduistov je totiž krava posvätným zvieraťom a zabiť či nebodaj zjesť ju považujú za veľmi vážne previnenie. V niektorých oblastiach Indie je zabiť kravu zakázané aj zákonom.

  Brutálny incident sa odohral v indickej oblasti Haryana pred dvomi týždňami. Niekoľkí muži sa vlámali do domu moslimskej rodiny a zavraždili starší manželský pár – strýka a tetu obetí znásilnenia, ktorými boli 20-ročná žena spolu so 14-ročnou sesternicou.

  Staršia z obetí, ktorá útok a znásilnenie prežila, vyhlásila, že pred aktom sa ich skupina hinduistov pýtala, či konzumovali hovädzinu. „Pýtali sa nás, či sme jedli hovädzie mäso. Odpovedali sme, že nie, oni však stále trvali na tom, že sme ho jedli,“ cituje obeť Independent. „Potom nám povedali, že nám ubližujú preto, aby sme sa nemuseli potrestať sami a ak to niekomu povieme, budú vážne urazení,“ dodala mladá moslimka.

  Miestna polícia už zatkla štyroch mužov, ktorých najprv obvinila zo vstupu na cudzí pozemok a sexuálneho útoku. Po protestoch miestnej komunity však boli muži dodatočne obvinení aj z vraždy. Moslimská komunita v Indii sa už dlhodobo obáva útokov od hinduistických extrémistov. Začiatkom tohto roka napríklad zbili moslimskú ženu na vlakovej stanici, pretože si mysleli, že preváža hovädzie mäso. 

  - Reklama -