Policajti zabili tri ženy v nikáboch, ktoré zaútočili na policajnú stanicu

  0
  Nikáb - ilustračné foto (Autor: pixabay.com)

  Jedna zo žien hodila do policajtov benzínovú bombu a druhá vytiahla nôž, uviedol policajný šéf Parterson Maleo. Dodal, že pri útoku utrpeli zranenia dvaja policajti.

  Ženy potom policajti smrteľne postrelili. Útočníčky boli oblečené v islamskom odeve nikáb – teda v celotelovom závoji, ktorý sa nosí na bežnom odeve a zakrýva všetko okrem očí.

  Ženy prišli na policajnú stanicu približne o 10.30 h miestneho času ohlásiť krádež telefónu. “Kým sa ich policajti vypytovali na podrobnosti krádeže, jedna zo žien vytiahla na policajtov nôž a druhá do nich hodila benzínovú bombu,” spresnil Maelo.

  K útoku sa zatiaľ neprihlásila žiadna skupina.

  Keňa je neustále ohrozovaná útokmi stúpencov somálskej militantnej skupiny aš-Šabáb, ktorá prisahala odplatu kenským vojakom rozmiestneným v Somálsku.

  Aš-Šabáb je odnož teroristickej siete al-Káida v regióne. Do svojich radov naverbovala stovky Keňanov a využila ich už v početných útokoch, ku ktorým v Keni dochádza od roku 2011. Vtedy totiž kenská vláda vyslala vojakov do susedného Somálska do boja práve proti militantom z aš-Šabábu.

  Krajinu však trápi tiež problém s extrémistickou organizáciou Islamský štát (IS), ktorá medzi kenskou mládežou verbuje nováčikov. Do Líbye odcestovalo za IS už najmenej 20 mladých Keňanov, ako upozornila polícia.

  Kenské úrady sa obávajú, že IS sa snaží uchytiť aj v Keni, najväčšej ekonomike východnej Afriky a zároveň telekomunikačnej a dopravnej metropole.

  - Reklama -