Premiér: Kaliňák nespravil žiadny krok, ktorý by ma nútil stiahnuť ho

  0
  Premiér Robert Fico a minister vnútra Robert Kaliňák (vľavo) (Autor: TASR)

  “My sme možno urobili chybu, že sme od samého začiatku jednoznačne nekomunikovali s verejnosťou a nehovorili verejnosti, čo je toto celé za nezmysel. Voči Robertovi Kaliňákovi nebolo predložené jedno jediné tvrdenie, jeden jediný dôkaz, ktorý by potvrdzoval, že Robert Kaliňák porušil zákon,“ uviedol predseda vlády. Ako dodal, na koaličnej rade boli predložené dokumenty, ktoré potvrdili, že žiadny právny predpis Kaliňák neporušil.

  Premiér tiež označil za klamstvo informácie médií, že vyšetrovatelia sú ovplyvňovaní, tí sú podľa neho procesne nezávislí. „Robert Kaliňák má moju dôveru, neporušil žiadny zákon, neurobil žiadne rozhodnutie ani krok, ktorý by ma nútil k rozhodnutiu stiahnuť ho z pozície ministra vnútra,“ zdôraznil Fico. Podľa jeho slov odchod významných ústavných činiteľov za prešľapy je spojený s jeho vládami. “Neexistuje nič a nikto v Smere, ktorý by mal imunitu voči tejto politickej kultúre. Ak sa ukáže, že niekto zlyhá, pôjde preč a toto vie aj Robert Kaliňák veľmi dobre,” dodal Fico.

  Na margo protestov pred Bonaparte a aktivít opozície uviedol, že šíria nenávisť a zakladajú ju na falošných obvineniach a tvrdeniach. “Vytvárajú v spoločnosti nebezpečnú atmosféru. Robia to z dvoch dôvodov. Prvý dôvod je, že nevedia stráviť, že prehrali parlamentné voľby. A po druhé, robia to preto, že nemajú čo ponúknuť,“ dodal Fico. Pripomenul, že Igor Matovič (OĽaNO-NOVA) v minulosti nemal problém povedať, že premiér má na Belize účet so 750 miliónmi dolárov.

  “Azda nebudeme brať vážne to, čo kričí pán Sulík a pán Matovič,” dodal.

  - Reklama -