Sťahovanie však nebude len tak zo dňa na deň. Premiér chce mať nové bývanie v rodinnom dome do konca volebného obdobia. Novému Času povedal, že je vraj pripravený riešiť svoju bytovú otázku. „Už si hľadám pozemok, lebo si chcem postaviť dom. Mám niekoľko tipov a chcem si postaviť štandardný rodinný dom. Dúfam, že to nebudete považovať za škandál,“ uviedol Fico v rozhovore.
V súčasnosti býva predseda vlády v byte, ktorý mu v komplexe Bonaparte výhodne prenajíma bratislavský podnikateľ Ladislav Bašternák. Práve jeho vyšetrujú v súvislosti s daňovými podvodmi.
Fico sa v rozhovore zastal aj ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorého chcela opozícia v súvislosti s kauzou Bašternák odvolať. „Ja za Robertom Kaliňákom stojím, úplne mu dôverujem. Neporušil žiaden zákon a všetky obvinenia, ktoré naňho opozícia vyťahuje, stoja na vode,“ podržal Kaliňáka premiér.
- Reklama -


