Najskôr agresívny verbálny útok na krajiny V4 a potom strkanica. To všetko počas slovenského predsedníctva. Bol to politický lynč, tvrdí národniar

  0
  "Strkanica" na medziparlamentnej konferencii (Autor: Reprofoto: Facebook)
  Paška vo svojom statuse na Facebooku píše, že poslanci z južných európskych krajín počas konferencie emotívne kládli požiadavky na iniciovanie okamžitého spustenia procesu prerozdeľovania migrantov do všetkých krajín EÚ. Chceli zavedenie prísnych sankcií voči tým štátom Únie, ktoré sa prijatia pridelených migrantov bránia, vrátane Slovenska.
   
  Šéf talianskej delegácie Massimo Artini podľa slovenského europoslanca pri schvaľovaní záverov medziparlamentnej konferencie prišiel s ráznym vyhlásením. Povedal, že stredomorské štáty neumožnia schválenie záverov konferencie bez dodatočného zapracovania dôraznej výzvy na urýchlené začatie redistribúcie migrantov do spoločného vyhlásenia.
   
  Predsedajúci konferencie František Šebej (Most-Híd) následne upozornil, že požiadavku, s ktorou nesúhlasí viacero delegácií, nemôže vydávať za spoločnú výzvu všetkých parlamentov Únie. Podľa Pašku „sa nemeckým zástupom podporení južania zdvihli zo stoličiek, obkolesili predsednícky stôl a začali si hrubo a arogantne vynucovať akceptáciu ich nemiestnej, v rozpore s rokovacími pravidlami uplatňovanej, žiadosti“.

   
  Zdroj: Facebook/Jaroslav Paška

  Jaroslav Paška v závere statusu poznamenal, že spomenuté delegácie vôbec nezaujímalo, ako migráciu zastaviť. „Len to, ako jej nepríjemné dôsledky preniesť na nás, aby mafiánske štruktúry mohli ešte masívnejšie pokračovať vo výnosnom prevádzačskom biznise.“ 

  Autor: rb


  - Reklama -