Rusko sa otvára. Do Štátnej dumy môžu voliť aj z Kuby či Saudskej Arábie

  0
  Vlajky na podporu Vladimíra Putina (Autor: lb)

  Člen ÚVK Vasilij Lichačov podľa agentúry RIA Novosti informoval, že volebná komisia sa rozhodla zvýšiť počet volebných obvodov v zahraničí na základe žiadosti ruského ministerstva zahraničných vecí. 

  Pokiaľ ide o hlasovanie v Saudskej Arábii, táto možnosť je určená pre ruských občanov, ktorí sa tam zúčastňujú na moslimskej púti hadždž. Ruskí občania nachádzajúci sa momentálne v Saudskej Arábii budú môcť odovzdať svoj hlas 13. septembra v meste Džidda.

  Podľa skôr prijatých uznesení ÚVK ruskí voliči budú môcť hlasovať vo voľbách do Štátnej dumy v 77 volebných miestnostiach otvorených v 53 krajinách sveta.

  Predčasné hlasovanie sa začne koncom tohto týždňa.

  Vo voľbách sa bude rozhodovať o rozdelení 450 poslaneckých mandátov. Očakáva sa, že napriek politickým problémom a hospodárskej kríze, ktorú vyvolali sankcie medzinárodného spoločenstva po anektovaní Krymského polostrova a pokles cien ropy, zvíťazí doterajšia vládna strana Jednotné Rusko.

  Výsledky prieskumov verejnej mienky naznačujú, že Jednotné Rusko chce vo voľbách podporiť asi tretina opýtaných voličov (31 percent), ďalších desať percent chce hlasovať za Komunistickú stranu Ruskej federácie (KPRF) a päť percent by odovzdalo hlas strane Spravodlivé Rusko. Väčšina opozičných strán má podľa prieskumov podporu jedného percenta voličov, informovala agentúra Interfax. 

  - Reklama -