Poslankyňa OĽaNO si vzala moslimského utečenca. Odteraz sa volá Shahzad

  0
  Poslankyňa v svojej kancelárii. (Autor: pk)

  Poslankyňa Obyčajných ľudí Silvia Shahzad sa vydala za moslimského utečenca z Pakistanu, s ktorým sa pozná rok a pol. Spoznali sa na internetovej zoznamke. „Som otvorený človek, bavilo ma rozprávať sa na rôzne témy s ľuďmi,“ objasňuje zoznámenie sa s terajším manželom poslankyňa a pokračuje, „môj cieľ na zoznamke bol zlepšiť sa v angličtine.“ Podľa informácií z DenníkaN jej manžel Yasir približne osem rokov žije v Európe a je od nej mladší. Najskôr prišiel do Švédska, kde študoval vo vysokej škole farmáciu, školu však nedokončil. V súčasnosti je v ubytovni pre utečencov v Berlíne a žiada o azyl.

  Po svadbe plánujú manželia žiť na Slovensku. Zdôvodňujú to tým, že manžel poslankyne bude cudzinec v Nemecku aj u nás, no keby ostali v Nemecku, cudzinkou by bola aj poslankyňa z OĽaNO. O svojej svadbe napísala na sociálnej sieti, kde si aj zmenila meno. V jej domácom klube prijali správu o svadbe pozitívne. Keďže žiadatelia o azyl nemôžu opustiť krajinu, cestuje poslankyňa každý mesiac do Nemecka. Aj ich svadba bola v zastúpení. Yasir bol v Nemecku a Silvia na Slovensku.

  Ich vzťah sprevádzajú aj obavy. Manžel sa napríklad bojí, „že sa na neho budú pozerať ako na človeka, ktorý chce získať víza“. Ona však jedeným dychom dodáva, že to je hlúposť. „Určite to nie je pre získanie dokumentov. Keď niekoho máte rád, nezakryjete to,“ uzatvára poslankyňa.

  - Reklama -