Situácia je mimoriadne hrozivá, ľudia odmietli túto politiku Berlína, priznal Merkelovej spojenec

  0

  “Situácia pre strany únie (CDU/CSU) je mimoriadne hrozivá, ľudia odmietli túto politiku Berlína,” vyhlásil politik podľa správy tlačovej agentúry DPA pre utorkové vydanie mienkotvorného denníka Süddeutsche Zeitung. Seehofer pripomenul, že jeho opakované výzvy na korektúru línie utečeneckej politiky neboli akceptované, pričom volebný debakel CDU označil za následok tohto konania.

  Utečenecká politika je, ako formuloval, “iba ventilom, pretože problematika je podstatne hlbšia”. Seehofer vyjadril presvedčenie, že za volebným neúspechom CDU, ktorá v Meklenbursku-Predpomoransku skončila až za euroskeptickou a protiimigračnou Alternatívou pre Nemeckou (AfD), je kritika systému. Vedenie CDU, a teda aj jej líderku Angelu Merkelovú, obvinil z mylnej analýzy výsledkov jarných volieb v spolkových krajinách Bádensko-Württembersko a Porýnie-Falcko, čo osobne vníma ako zárodok príčin terajšieho volebného výsledku.

  Líder CSU a bavorský krajinský premiér v jednej osobe sa vyslovil za obsahovo jasnú orientáciu v oblastiach daní, vnútornej bezpečnosti, prisťahovalectva či dôchodkov.

  Kancelárka Angela Merkelová prijala dnes počas summitu krajín skupiny G20 v Číne zodpovednosť za slabý volebný výsledok kresťanských demokratov z CDU v Meklenbursku-Predpomoransku, ktoré je jej domovskou spolkovou krajinou.

  Podľa vlastných slov bude jej prioritou po voľbách znovu získať dôveru voličov. Merkelová však zdôraznila, že rozhodnutia, ktoré prijala v súvislosti s utečeneckou krízou v uplynulých mesiacoch, boli správne.  

  - Reklama -