Tlak na Rusko bude pokračovať, zhodli sa Obama, Merkelová a Hollande

  0
  Prejav prezidenta USA Baracka Obamu na pôde OSN (Autor: SITA)

  Obama šéfovi Kremľa vysvetlil, že sankcie budú pokračovať dovtedy, kým sa v plnej miere nesplnia podmienky dohody o zastavení násilia, uviedol zmienený americký vládny zdroj.

  Obama sa v priebehu dneška stretol i s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou a francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom. Lídri sa dohodli, že budú ďalej vyvíjať na Rusko tlak, aby ukončilo vojenskú intervenciu na Ukrajine.

  Hollande na sociálnej sieti už skoršie oznámil, že sa pripravuje medzinárodný summit, na ktorom sa bude rokovať o ukrajinskom konflikte. “Dohodli sme sa, že v najbližších týždňoch zorganizujeme summit Francúzska, Nemecka, Ruska a Ukrajiny,” uviedol šéf Elyzejského paláca. “Na Ukrajine je potrebné pokračovať v minskom procese a venovať sa súčasným prekážkam vrátane uplatnenia osobitného štatútu, bezpečnostnej situácie a nedostatku dôvery medzi stranami,” doložil.

  Ukrajinskí vojaci bojujú vo východných častiach krajiny s Ruskom podporovanými separatistami od roku 2014.

  Vládne sily a Ruskom podporovaní povstalci sa síce vlani dohodli na zastavení bojov a stiahnutí ťažkých zbraní z frontu. Toto prímerie však zlyhalo a medzinárodní pozorovatelia vyhlásili, že boje sa za posledný mesiac zintenzívnili a dokonca nadobudli podobu takmer úplne otvorenej vojny.

  - Reklama -