nedeľa, 24 januára, 2021
0.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Charlie Hebdo opäť šokuje. Zvrátené a ohavné, hodnotí komentátor

Charlie Hebdo opäť šokuje. Zvrátené a ohavné, hodnotí komentátor

„Nebol som Charlie ani v januári 2015, keď to bolo všeobecne populárne. Nemyslím si totiž, že vysmievať sa zo symbolov náboženskej úcty (bez ohľadu na vierovyznanie) je hodnotou našej západnej civilizácie,“ spomína komentátor na minuloročné útoky v redakcii francúzskeho časopisu v texte pre Aktuality.sk.

Dodáva, že hanobiť symboly viery či náboženstva je nielen detinské, ale aj zvrátené a ohavné. „A rovnako zvrátené a ohavné je aj špiniť pamiatku tragicky zosnulých nevinných obetí. Bez ohľadu na to, či zomreli rukou teroristov alebo v dôsledku prírodnej katastrofy,“ píše Sekerák. Autor ďalej poznamenáva, že časopis si stále trúfa viac a viac a ide za hranice dobrého vkusu, ale aj slušnosti.

„Trýzniť city pozostalých po týchto obetiach je neľudským a barbarským činom. Každý, kto toto činí, má veľmi ďaleko od myšlienkového sveta západnej, liberálno-demokratickej spoločnosti. Skôr má bližšie k pseudohodnotám bojovníkov Islamského štátu,“ dodáva komentátor.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 236,476 +1,905 Dnes Úmrtí 4,068 +103 Dnes Uzdravení 189,959 Infikovaných 42,449 Last updated: 24. januára 2021 - 10:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky