Roman Bednár: Poslankyňa AfD prišla do parlamentu celá zahalená v nikábe

0
Nikáb - ilustračné foto (Autor: pixabay.com)

Nastalo veľké pobúrenie a rozhorčenie. Prezident parlamentu, Christian Carius, CDU, jej vyslovil pokarhanie, po ktorom poslankyňa nikáb odložila, ale napriek tomu prišlo k dočasnému prerušeniu rokovaní. Na jej hlavu sa zosypala kritika.

SPD poslankyňa Birgit Pelke povedala, že niečo také je nedôstojné, keď AfD takto zneužíva durínsky parlament ako javisko svojich štvavých aktivít. Podobne sa vyjadrila aj poslankyňa strany Zelených, Astrid Rothe-Beinlich. Len zo strany Ľavice neprišla žiadna kritika. V Nemecku sa v posledných týždňoch veľa diskutuje o tom, či nikáb patrí k Nemecku alebo nie. Veľká časť verejnosti i mnoho príslušníkov polície je za jeho zákaz. Na druhej strane sú to najmä politici SPD a „merkelovská frakcia“, ktorá je proti takému zákazu.

Poslanci ukázali svoju dvojitú morálku

Je preto veľmi paradoxné, že odrazu prekážalo práve poslancom CDU a SPD a ich pobúrilo, že sa Wiebke Muhsal objavila v nikábe v parlamente v Erfurte. Veď ak podľa nich nikáb do Nemecka patrí, tak to potom musí platiť pre celé Nemecko a do neho patrí aj pôda durínskeho parlamentu. A tak ukázali zmienení poslanci len svoju dvojitú morálku, lebo nikde nestojí zákaz nosenia nikábu v parlamente.

Išlo im len o to, aby mohli atakovať a pranierovať AfD. V zmysle svojho presvedčenia mali vec vziať tak, že dokonca je chvályhodné, že poslankyňa Muhsal prišla v nikábe a že tak prejavila svoje sympatie moslimom i ich nikábu. Tak by jej predsa boli vzali vietor s plachiet.

Čo sú to za politici, že na to neprišli? Alebo im bezmocný hnev na úspechy AfD zatemnil mozog?

Roman Bednár

Článok publikujeme so súhlasom autora, pôvodný text nájdete na roman-bednar.com

- Reklama -