V Košiciach sa konal LGBTI pochod. Mali ich radšej pokropiť vodným delom, píše Pčolinský

  0
  Poslanci NR SR za stranu Sme rodina, zľava: Peter Pčolinský, Milan Krajniak a Boris Kollár (Autor: SITA)

  Štvrtým ročníkom košického dúhového sprievodu vyvrcholil festival na podporu gejov, lesieb, bisexuálnych, intersexuálnych a transrodových ľudí, ktorý týždňom sprievodných podujatí odštartoval 27. augusta. Ako všetko, aj košický pochod má svojich podporovateľov a odporcov.

  Za odporcov môžeme spomenúť poslanca Sme rodina Petra Pčolinského, ten sa po konaní pochodu na sociálnej sieti pýta: „Neviete mi niekto povedať, že čo za druhto je?“ a k otázke pridáva fotografiu účastníka pochodu, ktorého označuje slovom „čudo“. Celú situáciu konštatuje slovami: „Mali ich v KE radšej pokropiť vodným delom, možno by vychladli a znormalizovali by sa.“

  Svoj nesúhlasný názor voči pochodu pre PL.sk vyjadril Pčolinský ešte pred jeho samotným konaním sa. „Absolútne odmietam takéto zvrátené a choré akcie, ktorých jediným výsledkom je ešte väčšia polarizácia spoločnosti k tejto otázke,“ rozhorčil sa. „Organizujú to spravidla ľudia, ktorí nikdy nepracovali a celé roky sa priživujú na rôznych grantoch a dotáciách financovaných zo zahraničných mimovládnych organizácií a zahraničných veľvyslanectiev,“ pustil sa do organizátorov organizátor protestov Gorila zo Sme rodina.

  Viac sme o tom písali TU.

  Zdroj: Facebook/Peter Pčolinský

  - Reklama -