Známej neziskovke vadí maďarské referendum o utečencoch. Toto chce spraviť

  0
  Migranti v Maďarsku (Autor: SITA)

  Cieľom informačnej kampane AI pod názvom “Dozveď sa viac” je poskytnúť maďarským voličom čo najviac dôležitých informácií týkajúcich sa referenda, utečencov a žiadateľov o azyl.

  Ľudskoprávna organizácia uviedla, že pre tých, ktorí by naozaj chceli pochopiť význam plebiscitu, mieni vykresliť objektívny a presný obraz v porovnaní s kampaňou maďarskej vlády, ktorá je zameraná proti cudzincom.

  AI pripraví v nadchádzajúcom mesiaci každý týždeň nový blok, ktorým sa bude snažiť vyvrátiť predsudky a zodpovedať najčastejšie sa vyskytujúce otázky o utečenectve i ľudovom hlasovaní.

  Organizácia pripomína, že 15. septembra bude prvé výročie uzatvorenia srbskej hranice maďarskými orgánmi, keď boli v Maďarsku sprísnené aj právne normy týkajúce sa utečencov. Sprísnením zákona boli ľudia odkázaní na medzinárodnú pomoc fyzicky i právne vykázaní z Maďarska.
  Maďarský prezident János Áder vypísal referendum na 2. októbra. Otázka plebiscitu znie: “Ste za to, aby Európska únia mohla aj bez súhlasu maďarského parlamentu stanoviť povinné presídlenie nemaďarských občanov do Maďarska?” 

  - Reklama -