Brecely na doprave skončil, podal demisiu. K výmene ministrov má dôjsť zajtra

  0
  Roman Brecely, predseda Siete (Autor: SITA)

  Ako prvý o tom informoval portál Aktuality.sk, podľa ktorého by malo k výmene ministrov dôjsť v stredu 31. augusta. Novým šéfom rezortu dopravy by sa mal stať aktuálny štátny tajomník ministerstva dopravy Arpád Érsek (Most-Híd). 

   V pondelok 29. augusta ho predstavil prezidentovi ako kandidáta na ministra dopravy predseda Mosta-Híd Béla Bugár. Érsek za svoju hlavnú úlohu na ministerstve považuje predovšetkým začať prípravu projektovej dokumentácie na tých cestách, ktoré sú dôležité, a to na celom Slovensku. 

  “Nerobme veľké megalomanské projekty, ale projektujme, aby sme mohli eventuálne na nich začať výstavbu po našom volebnom období alebo vtedy, keď na nich vieme nejakým spôsobom zabezpečiť finančné zázemie,” konštatoval Érsek. Je podľa neho veľkou chybou, že stála projektová dokumentácia či už na rýchlostných cestách R7, R2, alebo R3 či R4. “Musíme sa pohnúť z miesta. Toto bude mojou hlavnou úlohou,” zdôraznil.

   Zmeny na poste ministra dopravy si vyžiadal odchod pätice poslancov zo Siete a ich vstup do klubu Mosta-Híd. Strana tak preberie vládne posty, na ktorých má Sieť svojich nominantov. Okrem jedného ministerského kresla nahradia aj posty štátnych tajomníkov, ktoré pripadali pôvodne Sieti.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu