Vedúci predstavitelia CDU podporujú opätovnú kandidatúru Merkelovej

  0
  Nemecká kancelárka Angela Merkelová (Autor: TASR)

  Merkelová však aj na dnešnom zasadnutí predsedníctva strany ponechala otvorenú otázku, či sa bude znova uchádzať o funkciu predsedníčky CDU a kandidatúru na kancelárku. Táto otázka nebola témou a bude o nej rozhodnuté, “keď na to dozreje čas”, uviedol po schôdzke generálny tajomník CDU Peter Tauber.

  Informácie priniesla tlačová agentúra DPA.

  Podpredsedníčka CDU Julia Klöcknerová pri príchode na zasadnutie vyhlásila: “Angela Merkelová bude znova kandidovať za predsedníčku strany na spolkovom zjazde a potom sa sama rozhodne, kedy oznámi, že bude kandidátkou na kancelárku.”

  Klöcknerová si podľa vlastných slov nevie na tento post predstaviť nikoho iného. Okrem nej sa za opätovnú kandidatúru Merkelovej vyslovili početní ďalší poprední politici z jej strany.

  Merkelová je šéfkou CDU od roku 2000 a od roku 2005 aj nemeckou spolkovou kancelárkou. Tauber uviedol, že slová Klöcknerovej chápe tak, že “vyjadrila želanie našich členov, aby Angela Merkelová ďalej viedla úniu”, keďže strana i krajina sú u nej v dobrých rukách.

  Denník Bild priniesol správu, podľa ktorej poprední predstavitelia CDU počítajú s tým, že Merkelová na spolkovom zjazde CDU v decembri svoju kandidatúru na predsedníčku strany spojí s kandidatúrou na kancelárku – a to z taktických dôvodov, aby držala v šachu svojich vnútrostraníckych kritikov.

  - Reklama -