štvrtok, 25 februára, 2021
9.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Vojaci NATO v Afganistane zostali bez zásob. Kvôli spálenej pakistanskej vlajke

Vojaci NATO v Afganistane zostali bez zásob. Kvôli spálenej pakistanskej vlajke

Hraničný priechod Čaman na juhozápade Pakistanu zostáva uzatvorený od 18. augusta, keď tam dav rozvášnených afganských mladíkov spálil pakistanskú zástavu. Výtržníci okrem toho kameňmi porozbíjali okná na priechode.

Cez Čaman, nachádzajúci sa v provincii Balúčistán, vedie jedna z dvojice pozemných trás, ktorými prúdia zásoby pre jednotky Severoatlantickej aliancie. Privážajú ich kamióny, ktoré sa nakladajú v pakistanských prístavoch. Druhým hlavným zásobovacím koridorom je hraničný priechod Torcham na severozápade Pakistanu. 

V dôsledku uzavretia priechodu Čaman uviazli na oboch stranách hranice stovky kamiónov naložených potravinami a ďalším tovarom. Úrady oboch krajín sa celú záležitosť pokúšali vyriešiť počas uplynulého víkendu, avšak bezvýsledne.

Vzťahy medzi Pakistanom a Afganistanom sú dlhodobo napäté a pravidelne vyúsťujú do uzatvárania hraničných priechodov, ktoré niekedy zostávajú zablokované aj celé týždne alebo mesiace. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 300,775 +2,438 Dnes Úmrtí 6,859 +84 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 38,616 Last updated: 25. februára 2021 - 22:24 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky