VIDEO Islamisti napadli Prahu. Aspoň to tak vyzeralo a spôsobilo to poriadnu paniku

  0
  Konvičkovci inscenovali okupáciu českej metropoly džihádistami z Islamského štátu (Autor: Reprofoto: ParlamentníListy.cz)

  Česká polícia akciu ukončila, avšak už predtým došlo k zraneniu niekoľkých ľudí, informoval internetový server iDNES.cz.

   Ako uviedol policajný hovorca Tomáš Hulan, pri predstavení počas akcie došlo k použitiu rekvizít v podobe replík zbraní. Účastníci zrejme púšťali efekty a strieľali zo zbraní buď slepými nábojmi alebo išlo o airsoftové zbrane. Prezentácia vyvolala v lokalite paniku a polícia v spolupráci s úradníkom pražského magistrátu ukončila produkciu.

   Za akciou stála Iniciatíva Martina Konvičku, známeho českého odporcu islamu, ktorej cieľom bolo zinscenovať okupáciu Prahy bojovníkmi IS. Jej hapening s názvom Okupanti obsadzujú Prahu povolili úradníci českej metropoly.

  Policajti zbrane ešte pred začiatkom podujatia skontrolovali a nenašli na nich žiadne nedostatky, pričom nedospeli k záveru, že by ich prechovávaním malo dôjsť k akémukoľvek protiprávnemu konaniu, konštatoval Tomáš Hulan.

  Polícia záležitosť začala vyšetrovať pre podozrenie z trestného činu šírenia poplašnej správy, tento proces je však v počiatočnom štádiu, vyplynulo z hovorcových slov.

  Iniciatíva chcela, ako uviedol jej hovorca Miroslav Adamec, upozorniť touto akciou na to, čo sa dnes a denne odohráva niekoľko tisíc kilometrov od nás a pomaly začína prenikať i k nám, do strednej a západnej Európy. Mnohí návštevníci centra českej metropoly však nepochopili, že ide o hru a v panike sa dali na útek s cieľom ukryť sa v okolitých hoteloch.

  “Útok ISIS” v Prahe

  Zdroj: ParlamentníListy.cz

  - Reklama -