Fico, Danko a Bugár sa dohodli. Brecely sa vzdá funkcie, oznámil premiér

  0
  Roman Brecely, predseda Siete (Autor: SITA)

  Koaliční partneri sa dohodli na zúžení štvorkoalície na trojkoalíciu. “Predsedova koaličných strán konštatujú, že nové rozloženie politických síl vo vládnej koalícii bude viesť k novej a efektívnejšej štruktúre a zloženiu vládnej koalície,” uvádzajú v spoločnom vyhlásení predsedovia koaličných strán Fico, Andrej Danko (SNS), Béla Bugár (Most-Híd) a Roman Brecely.

   Vládna koalícia má podľa nich naďalej 81 poslancov, ktorí podporujú programové vyhlásenie vlády. Po prestupe pätice poslancov zo Siete do klubu Mosta-Híd zostali Sieti len dvaja poslanci Alena Bašistová a Radoslav Procházka. Strana by sa mala zlúčiť s niektorou z koaličných strán.

  “Predsedovia koaličných strán berú s plnou vážnosťou na vedomie záujem predsedu politickej strany Sieť nájsť zmysluplné využitie potenciálu strany Sieť v štruktúre niektorej z politických strán vládnej koalície cestou integrácie,” doplnil Fico.

  Štyria koaliční lídri sa dnes stretli, aby prerokovali zmeny v koalícii, ktoré si vyžiadal prestup pätice poslancov Andreja Hrnčiara, Martina Fedora, Kataríny Cséfalvayovej, Igora Janckulíka a Eduarda Adamčíka. Bugárovci tak majú teraz 15 poslancov ako SNS, Sieť už iba dvoch, bez ktorých by koalícia stále mala v parlamente väčšinu.

  Bugár už pred rokovaním potvrdil, že Sieť zrejme z vlády vypadne a zo štvorkoalície vznikne trojkoalícia. Ministerstvo dopravy bude žiadať Most-Híd, záujem má aj o posty štátnych tajomníkov, prípadne ďalšie, ktoré v súčasnosti patria Sieti. Ako možný nový minister dopravy sa spomína súčasný štátny tajomník na ministerstve dopravy Arpád Érsek.

  - Reklama -