štvrtok, 9 decembra, 2021
0.9 C
Bratislava
ÚvodArénaĎalší kšeftík a la Kaliňák? Luxusná vila pod Slavínom je spätá s...

Ďalší kšeftík a la Kaliňák? Luxusná vila pod Slavínom je spätá s ľuďmi ministra vnútra

Stavba, na ktorú bežný slovenský občan za celý svoj život nikdy nezarobí, rastie pod bratislavským Slavínom. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, veď táto lokalita je vychyteným miestom bratislavských (prípadne slovenských) boháčov a miestne ulice neraz lemujú poriadne „haciendy“.

Pohľad na vlastnícku štruktúru tej-ktorej stavby by bol veľakrát už rozhodne zaujímavejší.

Ďalší čierny bod?

Robert Kaliňák nezažíva dobrý rok, to je evidentné. A jediné, čo si úradujúci minister vnútra teraz želá, je pokoj, respektíve žiaden ďalší nový škandál alebo kauza. Toto „želanie“ sa mu však nemusí splniť.

Portál Aktuality.sk totiž prišiel so zistením, že jeden z nových luxusných prírastkov v miestnej zástavbe má patriť práve Kaliňákovi. Objekt vlastnili v minulosti advokát Marek Turčan, ako aj mecenáš Smeru-SD Jozef Brhel. Teda ľudia výrazne prepojení so Smerom.

Momentálne vlastní objekt londýnska schránková firma SADG Europe, respektíve česká firma Avvenire CZ, ktorú vlastní práve SADG.

Len medzi samotným Brhelom a Kaliňákom prebehlo v minulosti pritom viacero transakcií ohľadom schránkových firiem.

Normálny biznis

Brhelov hovorca Juraj Puchý však obchodovanie so „schránkami“ nepovažuje za nič neštandardné.

„Naša podnikateľská skupina úspešne expanduje do viacerých krajín EÚ. S ohľadom na tieto aktivity má skupina svoje firmy vo viacerých štátoch EÚ, a to napríklad aj na Cypre. Komerčné transakcie medzi jednotlivými spoločnosťami sú súčasťou našej internej podnikateľskej stratégie,“ vyjadril sa pre spomínaný portál.

Kali nie

Puchý sa odmietol vyjadriť k otázke transakcií okolo predaja spomenutej vily, vylúčil však, že by mohol byť súčasný minister vnútra akokoľvek prepojený s celou záležitosťou.

Brhel kúpil luxusnú nehnuteľnosť v roku 2010 od Turčana a vlastníkom bol zhruba rok. Súčasný vlastník je zahalený rúškom tajomstva. Keďže spoločnosť SADG Europe má akcie na doručiteľa, viac detailov sa o tejto londýnskej schránkovej firme nedá zistiť ani z britského registra. 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 748,969 Úmrtí 15,095 Uzdravení 616,643 Infikovaných 117,231 Last updated: 9. decembra 2021 - 03:40 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img