V lukratívnej oblasti sa stavia lukratívna budova. Bude to druhé Bonaparte?

  0
  Komplex Bonaparte (Autor: Google.sk/maps)

  Opozícia a ľudia sa každý pondelok už niekoľko týždňov po sebe stretávajú na lukratívnej ulici Radvanská 1 pred luxusným bytovým komplexom kontroverzného podnikateľa Ladislava Bašternáka a žiadajú odstúpenie z funkcie ministra vnútra Roberta Kliňáka či vysťahovanie sa premiéra Roberta Fica zo spomínanej lukratívnej bytovky, pretože tu má prenajatý byt.

  Ficovým susedom v komplexe je aj bývalý viceprimátor Milan Cílek, ktorý je ženatý s vyslúženou tenistkou Karin Habšudovou. Podľa informácií PLUS 7 DNÍ si manželia kúpili pozemok s rodinným domom na ulici Pri hradnej studni ešte v roku 2014. Pozemok má rozlohu viac ako 10 árov a nachádza sa nad Bratislavským hradom rovnako ako pozemok, na ktorom stojí Bonaparte.

  Je otázne, odkiaľ mal na takúto kúpu bývalý komunálny politik finančné prostriedky, keďže podľa informácií PLUS 7 DNÍ odhaduje človek znalý kúpy, že „pôvodný majiteľ ho predával za 950-tisíc eur, čiže mohli ho kúpiť približne za 900“. Ďalej portál upozorňuje na fakt, že z územného plánu zóny Mudroňova – juhozápad vyplýva, že je možné zastavať najviac 30 % z pozemku. Bývalý viceprimátor má už vybetónovanú jamu a, zdá sa, že ťahá základy s rozlohou asi na úrovni polovice pozemku.

  - Reklama -