Islamský štát popravuje vlastných ako na bežiacom páse. Dezertérov čakala krutá smrť v aute

  0
  Na irackom fronte. (Autor: Instagram: Reprofoto/Peshmerganor)

  „Bojovníci zviazali ruky a nohy svojim vlastným militantom a naložili ich do auta so zatvorenými dverami a oknami. Do vozidla potom natiahli hadicu s plynom, ktorý do auta púšťali, až kým všetci neumreli,“ informovali podľa American Herald Tribune arabské médiá. Kruté popravy vlastných dezertérov majú ostatných bojovníkov vystrašiť a zabrániť im tak spáchať podobný skutok.

  Iracké zložky tiež v nedeľu objavili masový hrob, ktorý obsahoval telá dvoch stoviek príslušníkov ISIS. Zatiaľ však nie je jasné, či militanti padli v boji s irackými zložkami, alebo boli popravení vlastnými kolegami. Iracké jednotky na Islamský štát vyvíjajú čoraz silnejší nátlak a minulý týždeň prevzali kontrolu nad tromi strategickými dedinami, rovnako sa im podarilo zmariť aj tri vojenské operácie militantov. Iračanom sa darí včas zachytávať aj vozidlá so samovražednými atentátnikmi.

  Neúspechy ISIS na bojiskách sa prejavujú aj vo vnútri organizácie. Niekoľko veliteľov ISIS v Kirkúku sa obrátilo proti vodcovi ISIS Abu Bakr al-Baghdadimu a so svojimi podriadenými prebehli k al-Káide. „Existuje reálny konflikt medzi vedúcimi osobnosťami v IS v Ninive a rovnako existujú aj snahy o zvrhnutie al-Baghdadiho,“ vyhlásil anonymný zdroj, podľa ktorého sa konflikty v štruktúrach ISIS rozhoreli po vysokých stratách v Iraku.  

  - Reklama -