Nový kandidát na šéfa Siete prehovoril. Strana musí ísť na úsporný režim

  0
  Eduard Adamčík. (Autor: TASR)

  „V prvom rade to bola zodpovednosť, nie túžba po kariére. Stranu som spoluzakladal, budoval som ju na celom východnom Slovensku a cítim veľkú zodpovednosť v tom, aby sme sa vrátili k tomu, čo sme v začiatkoch sľubovali ľuďom,“ vysvetľuje denníku  Nový Čas dôvod kandidatúry Adamčík.

  Potenciálny šéf strany taktiež odpovedal na otázku, či sa jeho vzťahy po ohlásení kandidatúry nejako zmenili, či dokonca naštrbili. „Komunikujeme spolu, telefonujeme, stretávame sa a snažíme sa dospieť k dohode, keďže si obe strany uvedomujeme, že konflikty a súboje nikomu nepomôžu, neprinášajú pokoj a lepšie je v priateľskej atmosfére dospieť k dohode, aby bol hladký priebeh snemu, a vo férovej súťaži dosiahnuť svoj želaný výsledok,“ opisuje sieťar.

  Adamčík si dal za cieľ neľahkú úlohu, po povolebnom prepade preferencií strany sa rozhodol vrátiť Sieť opäť na politickú mapu Slovenska. „V prvom rade chcem upokojiť situáciu a stabilizovať pomery. Potom spoločnou komunikáciou, najmä dovnútra strany, hľadať víziu strany spoločne a pokúsiť sa o návrat, dobudovať štruktúry, presvedčiť ľudí, že stále má zmysel bojovať o tie isté hodnoty,“ vysvetlil. Vyjadril sa aj k dlhom strany. „Časť úveru v banke už je splatená, budem sa snažiť o to, aby prostriedky, ktoré obdrží strana za voľby, išli na splátky úveru,“ prezradil a dodal, že strana bude musieť ísť na úsporný režim.

  - Reklama -