piatok, 23 apríla, 2021
9.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Koniec kšeftárom a parazitovaniu v zdravotníctve? Minister dostal pochvalu

Koniec kšeftárom a parazitovaniu v zdravotníctve? Minister dostal pochvalu

“Nadobudol som pocit hraničiaci s presvedčením, že minister sa, napriek tomu, že prišiel z externého prostredia, dôkladne zorientoval v spleti jednotlivých vzťahov, záujmov a problémov. Zároveň je badateľná ochota načúvať, vnímať a vytvárať si nezaťažený názor na najakútnejšie problémy rezortu s ambíciou ich riešiť,” povedal pre TASR na margo jeho doterajšieho pôsobenia Sukeľ.

 Myslí si, že šéf rezortu zatiaľ konal ako človek s voľnými rukami. “Uvidíme, čo prinesie najbližší legislatívny proces a aplikačná prax ním presadenej legislatívy,” poznamenal. Doterajšiu vzájomnú komunikáciu hodnotí pozitívne. “Bola badateľná snaha nachádzať prieniky a vzájomne uspokojivé riešenia,” doplnil.

Doterajšie kroky ministra by podľa Sukeľa mohli pomôcť zdravotníctvu. Medzi pozitíva zaradil návrh novely zákona o liekoch, ktorá by mala zabrániť ich vývozu do zahraničia. Za diskutabilný, ale pochopiteľný považuje príkaz prevádzkovať verejné lekárne v štátnych nemocniciach.

 “Verím, že podobne razantne sa nemocnice na príkaz ministra ujmú aj výrazne ziskovejších segmentov, ktorých sa nie až tak dávno zbavili (záchranky, dialýzy, laboratóriá, zobrazovacie metódy), a že popri verejných lekárňach obnovia nemocničné lekárenstvo a klinickú farmáciu v duchu európskych štandardov,” skonštatoval Sukeľ.

Šéf rezortu by mal podľa neho venovať pozornosť aj množstvu “bezškrupulóznych kšeftárov”, ktorých parazitovanie na slovenskom zdravotníctve má presahovať akékoľvek medze tolerancie. Hovorí tiež o potrebe skvalitnenia systému sústavného vzdelávania, ako aj posilnení rozhodovacích právomocí a postavenia odborných pracovníkov v zdravotníckych zariadeniach.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,635 +485 Dnes Úmrtí 11,405 +48 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,930 Last updated: 23. apríla 2021 - 12:24 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -