nedeľa, 19 septembra, 2021
16.8 C
Bratislava
ÚvodArénaBiznis za desiatky miliónov eur, ktorý ohlasoval Fico, je fuč. Zrušilo ho...

Biznis za desiatky miliónov eur, ktorý ohlasoval Fico, je fuč. Zrušilo ho samotné vedenie rezortu obrany

Projekt najväčšej modernizácie armády v histórii Slovenska, na ktorom sa podieľal premiér Robert Fico a za poradcu mal zbrojára Miroslava Výboha, sa neuskutoční. Rozhodlo tak aktuálne vedenie ministerstva obrany s odôvodnením, že: „Rokovania o projekte bojových obrnených vozidiel boli ukončené z dôvodov vojenskej a ekonomickej nevýhodnosti pre Slovenskú republiku,“ pripustilo ministerstvo obrany.

Ako píše denník SME, jeden Rosomak stojí od 1,5 do päť miliónov eur, v závislosti od vybavenia. Slovensko malo záujem o verziu Scipio, na jedno vozidlo vychádza 2,4 milióna eur. Na ich výrobe sa mali podieľať aj slovenské zbrojovky, napríklad DMD Group či EVPÚ Nová Dubnica s tým, ze by vyrábali vežu, ktorá by sa montovala na poľský podvozok. A hoci nákup osemkolesových transportérov je aj naďalej v prioritách najbližších dvoch rokov, naša armáda sa chce zamerať na menšie obrnené vozidlá typu 4×4.

Ako informovala hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková, „projekty obstarania vozidiel na platformách 4×4 a 8×8 sa budú riešiť v súlade s koncepciou modernizácie pozemných síl, ktorá sa v súčasnosti pripravuje.” Analytika Jaroslava Naďa požiadavka na vozidlá 4×4 zaskočila, lebo ju v minulosti zo strany vojakov neevidoval. Naopak, obranný analytik Vladimír Bednár jej rozumie: „Dostali sme sa totiž do stavu, keď armáda potrebuje vlastne všetko,“ uviedol.


728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 +742 Dnes Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 19. septembra 2021 - 15:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -