nedeľa, 24 januára, 2021
2.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Asad bráni Putina: Ruská politika nie je založená na dohodách, ale na...

Asad bráni Putina: Ruská politika nie je založená na dohodách, ale na hodnotách

 Na otázku, či s ním Putin alebo ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov hovorili o politickej transformácii v Sýrii, Asad v dnes odvysielanom rozhovore pre spravodajskú televíziu NBC News odpovedal: “O niečom takom nikdy nepadlo ani slovo.”

Asad tiež uviedol, že sa nebojí, že Putin a americký minister zahraničných vecí, ktorý dnes navštívi Moskvu, uzavrú dohodu, ktorá by ho mohla pripraviť o moc.”Pretože ruská politika nie je založená na dohodách, ale na hodnotách,” povedal Asad.

Rusko je Asadovým najväčším spojencom, zatiaľ čo Spojené štáty, ktoré podporujú vzbúrencov bojujúcich proti jeho režimu, dlhodobo vyzývajú na jeho odstúpenie. Cieľom Kerryho návštevy v Moskve je zabezpečiť užšiu spoluprácu Ruska v boji proti extrémistickej organizácii Islamský štát (IS) v Sýrii, čo sa však nestretáva s pochopením niektorých predstaviteľov amerických ozbrojených síl a tajných služieb, ktorí tvrdia, že Rusko a Británia majú v Sýrii diametrálne odlišné záujmy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 234,571 +1,544 Dnes Úmrtí 3,965 +71 Dnes Uzdravení 186,683 Infikovaných 43,923 Last updated: 24. januára 2021 - 00:08 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky