Cameronova éra sa skončila. Británia má premiérku

  0
  Theresa Mayová sa stala novou britskou premiérkou, keď prijala od kráľovnej Alžbety II. oficiálne poverenie na zostavenie novej vlády (Autor: TASR)

  Britský premiér David Cameron sa dnes definitívne rozlúčil s rezidenciou na Downing Street 10 a sprevádzaný manželkou a troma deťmi navštívil kráľovnú v Buckinghamskom paláci, ktorej oficiálne odovzdal svoju rezignáciu. Informuje o tom stanica BBC.

  Buckinghamský palác potvrdil, že kráľovná Alžbeta II. jeho demisiu prijala. Ihneď nato dorazila do kráľovského paláca nová predsedníčka Konzervatívnej strany Theresa Mayová, ktorú kráľovná poverí zostavením novej vlády. Po audiencii u kráľovnej sa Mayová vyjadrí pre médiá pred rezidenciou na Downing Street 10. BBC spomenula, že Cameronovci sa zbalili už v utorok.

   Cameron sa vo svojom poslednom vyjadrení pre médiá pred cestou za Alžbetou II. vyhol akejkoľvek zmienke o tzv. brexite. “Nebola to ľahká cesta a, samozrejme, každé naše rozhodnutie nebolo správne, ale verím, že opúšťame našu krajinu silnejšiu,” citovala agentúra DPA jeho slová pred odovzdaním moci svojej nástupkyni.

  “Bolo to privilégium slúžiť krajine, ktorú ľúbim,” zverejnil Cameron na Twitteri cestou do kráľovského paláca. “Verím, že Theresa poskytne silné a stabilné vedenie,” povedal predtým. Počas svojej rozlúčky v parlamente dnes Cameron informoval, že bude pracovať ako poslanec za svoj volebný obvod.

  - Reklama -