sobota, 16 októbra, 2021
7.9 C
Bratislava
ÚvodArénaAko Bugár do opozície cez futbal kopal. Vraj keby netočili video...

Ako Bugár do opozície cez futbal kopal. Vraj keby netočili video…

Podpredseda parlamentu sa vo svojom príspevku na sociálnej sieti pýta, čo by sa dialo v táboroch našich populistov, keby k nim médiá pristupovali podobne ako kamery k fanúšikovi na majstrovstvách a ignorovali ich. „Som presvedčený o tom, že by sa nedialo vôbec nič,“ píše Bugár a pokračuje, že by štáby vyrábali nové a väčšie škandály, no bez intenzívnej podpory médií by ich to po čase prestalo baviť. „To je totiž základ – mať čo najlepšie mediálne krytie. On-line a live. Možno by začali pracovať na presadzovaní svojich volebných programov,“ tvrdí a pripomína, že presne o tom hovorili voličom, čo všetko spravia v tomto štáte lepšie.

„Určili, kto je dobrý (oni a ich kamaráti) a kto je zlý (tí druhí),“ tvrdí Bugár a rozvíja ďalej, že keď si zaspomíname, „tak postupne sa zlým stávali všetci politici mimo ich vlastnej strany, pravičiari, ľavičiari, za rodinu, proti rodine, migranti, východniari, slniečkari, pohodoví, bieli, čierni… všetci.“ Upozorňuje, že to tak bolo až do momentu, „keď si uvedomili, že víťazstvo môže priniesť vytúženú slávu (a moc) len tak, že budú spolupracovať s niekým, koho v kampani permanentne potápali“.

Vraj môžeme byť ako Portugalsko

Ako ďalej Bugár vo svojom príspevku upozorňuje: „Odvtedy využívajú každú príležitosť a vbehnú na ihrisko'. Nie preto, aby skvalitnili alebo zlepšili hru', ale preto, aby robili rozruch,“ tvrdí a dodáva, že tam sa to skončilo. Rovnako upozorňuje na paralelu medzi futbalom a prácou v parlamente. „Plníš program, píšeš a predkladáš zákony. Obhajuješ ich. Skúšaš odstraňovať chyby, ktoré sa v minulosti stali,“ píše na Facebooku a upresňuje, že občas je to aj so žltými kartami v záujme výsledku a hry.

„Ale koho to zaujíma? Koho zaujíma, že z pohľadu Slovenska hráme v týchto dňoch majstrovstvá Európy, že máme šancu prekvapiť ako Portugalsko v nedeľu?“ pýta sa predseda Most-Híd a sám si aj odpovedá, „podľa médií sa zdá, že nikoho.“

On však v závere svojho príspevku vyjadruje presvedčenie, že ľudí zaujíma ich práca rovnako ako jeho a jeho kolegov. „A preto to má zmysel robiť naďalej. Aj napriek nadávkam, urážkam a veľkému kriku. Bez populizmu. A verím, že nadlho a pre budúcnosť aj bez extrémistov,“ uzavrel.

Zdroj: Facebook/Béla Bugár

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 16. októbra 2021 - 01:43 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img