Obyvatelia sýrskeho mesta sa dočkali pomoci. Bez dodávok jedla boli pol roka

    0
    Vojnou zničená Sýria (Autor: SITA)

    Oznámila to dnes agentúra AP s odvolaním sa na Svetový potravinový program OSN (WFP). Prvé lietadlo so 40 tonami potravín pristálo v Kámišlí v noci nadnes. V rámci leteckého mostu medzi Damaskom a Kámišlí má byť v priebehu júla vypravených ešte najmenej 25 humanitárnych letov.

    OSN klasifikuje provinciu Hasaka, hraničiacu s Tureckom a Irakom, ako ťažko dostupnú oblasť pre dodávky pomoci. Pozemný prístup do Hasaky z vnútrozemia Sýrie je už dva a pol roka zablokovaný, keďže susedné provincie Rakka a Dajr az-Zaur z veľkej časti ovládajú extrémisti z organizácie Islamský štát (IS).

    Od začiatku roka 2016 sú uzavreté aj miestne hraničné priechody do Turecka a Iraku. Oblasť mesta Kámišlí, ležiaceho neďaleko tureckých hraníc, kontroluje sýrska armáda.

    - Reklama -