Blaha sa púšťa do boja proti fašizmu zriadením novej komisie. Kotleba chce byť tiež jej členom. Čo mu na to odpovedal?

  0
  Ľuboš Blaha, poslanec NR SR (SMER-SD) (Autor: SITA)

  Poslanec Národnej rady SR Ľuboš Blaha má viacero prívlastkov. Okrem najľavicovejšieho poslanca, obhajcu Ruska či dvorného kritika TTIP ho radia aj k najvyhranenejším antifašistom. Práve s prívlastkom fašista sa spája výrazná časť jeho príspevkov na sociálnej sieti, na ktorej sa venuje problematike fašizmu, nacizmu či extrémizmu všeobecne. Tieto príspevky zvykne označovať hashtagom prevychovávame Mariana, čím ich adresuje predsedovi Ľudovej strany Naše Slovensko a banskobystrickému županovi Marianovi Kotlebovi.

  Na sociálnej sieti sa Blaha rovnako pochválil tým, že v eurovýbore drvivá väčšina poslancov schválila jeho návrh na zriadenie parlamentnej komisie pre boj proti fašizmu. „Podľa uznesenia európskeho výboru budem predsedom tejto antifašistickej komisie, pričom členmi môžu byť poslanci z celej NR SR, ako aj odborníci a aktivisti v boji proti pravicovému extrémizmu,“ uviedol a dodal, že týchto ľudí osloví počas leta a budú z celého politického spektra.


  Zdroj: Facebook/Ľuboš Blaha

  Záujem o členstvo v komisii prejavil aj Martin Kotleba, ktorý je bratom banskobystrického župana Mariana Kotlebu a tiež je členom eurovýboru. Podľa Blahových slov sa ho Kotleba opýtal, „či môže byť členom aj on“, a jedným dychom dopĺňa svoju odpoveď: „Že jedine, ak by chcel bojovať sám proti sebe, ale že mu tento masochizmus neodporúčam.“ Ako ďalej smerák vysvetľuje, „o členstve v komisii rozhoduje výbor, čiže nie, fašisti neprejdú“. Personálne obsadenie komisie chce Blaha predstaviť do 21. septembra, pretože práve v tento deň je Medzinárodný deň mieru. „Bojujeme proti náckom! STOP FAŠIZMU!“ uzavrel Blaha.

  V diskusii pod príspevkom sa komentujúci tiež pozastavujú nad otázkou Martina Kotlebu a mýlia si ho s jeho bratom Marianom. Jeden sa pýta: „Malá kotleta má bipolárnu poruchu osobnosti?“ iný dodáva: „Kotleba chce byť členom? Vari ho postihla schizofrénia?“

  - Reklama -