Hrnčiar by mal ako podpredseda parlamentu skončiť, tvrdia liberáli

  0
  Strana #SIEŤ (Autor: APL)

  “Vytvorenie platformy piatich poslancov zo strany #Sieť nie je len vnútorná záležitosť vládnej koalície a predsedu #Siete Radoslava Procházku. V parlamente došlo k ďalšiemu triešteniu tejto strany. Rozklad #Siete znamená, že zotrvanie Andreja Hrnčiara na pozícii podpredsedu parlamentu je v rozpore s princípmi, na akých bolo vedenie NR SR kreované,” uviedli vo vyhlásení Sulík a Blahová.

  Obaja preto očakávajú, že sa Hrnčiar svojej funkcie vzdá. “Je v rozpore s parlamentnou tradíciou i zdravým rozumom, aby päť nezaradených poslancov malo svojho podpredsedu parlamentu,” dodali liberáli.

  #Sieť má vnútorné problémy už dlhšie obdobie. Piati poslanci – Martin Fedor, Andrej Hrnčiar, Katarína Cséfalvayová, Eduard Adamčík a Igor Janckulík hovoria o nedemokratických spôsoboch vedenia strany, nekomunikácii aj o chýbajúcej sebareflexii a hádzaní zodpovednosti na druhých. Procházka podľa nich nemá predpoklady pre vedenie strany.

  Poslanci založili Platformu za zodpovednú politiku. V nej konštatujú, že Procházka stratil ich dôveru a nereprezentuje ich názory. Deklarujú tiež podporu programovému vyhláseniu vlády, podporujú a žiadajú napĺňanie politických priorít strany #Sieť tak, ako boli prezentované a zapisované v priebehu zostavovania koaličnej vlády. Poslanci tiež chcú mať svojho zástupcu na rokovaniach s koaličnými partnermi.

  Situáciu v #Sieti bude riešiť mimoriadny snem v Trnave 13. augusta. Strana si tam zvolí nového predsedu. Procházka nepovedal, či bude opäť kandidovať. Ako možný kandidát sa spomína Katarína Cséfalvayová.