Deň ako každý iný. Jaguar zaujal stanovisko k Brexitu a tvrdí, že na jeho plánoch sa nič nemení

  0
  ILUSTRAČNÁ SNÍMKA (Autor: Jaguar Land Rover)

  Britská automobilka Jaguar Land Rover, dcérska spoločnosť Tata Motors, vyhlásila, že Brexit neovplyvní jej investičné záväzky v Európskej únii. Hodnota akcií Tata Motors spadla o 13 %, čo je najnovšie minimum od septembra 2009.

  „Dnešok je pre Jaguar Land Rover rovnaký pracovný deň ako každý iný. Sme britská spoločnosť so silnou základňou v tejto krajine. Veľká Británia je naša domovská krajina a stále ostávame verní našim výrobným závodom a investičným rozhodnutiam,“ vyhlásila automobilka.

  Spoločnosť tiež podľa Livemint rešpektuje rozhodnutie britských občanov a s dlhodobým dosahom takéhoto kroku sa pokúsi vyrovnať čo najlepšie. „Pre nás a pre automobilový priemysel sa cez noc nič nezmenilo,“ znie vo vyhlásení spoločnosti Jaguar Land Rover.

  Európa je pre automobilku strategický trh, ktorý pokrýva 20 % predajov, a spoločnosť si svoje záväzky voči zákazníkom v Európskej únii naďalej cení. „Nasleduje významné obdobie, plné vyjednávania, a sme pripravení porozumieť všetkým novým detailom. Rovnako sme pripravení spolupracovať s britskou vládou a sektorom pre automobilový priemysel, aby sme všetkých uistili, že britský automobilový priemysel ostáva naďalej schopný konkurencie a že rokovania medzi Veľkou Britániou a EÚ budú prihliadať na význam automobilového priemyslu pre ekonomiky oboch strán,“ dodáva automobilka, ktorá zatiaľ neoznámila, ako sa bude vyvíjať jej príchod na Slovensko.  

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu