pondelok, 20 septembra, 2021
8.4 C
Bratislava
ÚvodArénaVitajte v jordánskom utečeneckom tábore. Neuveríte, čo všetko tu nájdete

Vitajte v jordánskom utečeneckom tábore. Neuveríte, čo všetko tu nájdete

Utečenecký tábor Zataari leží v Jordánsku blízko sýrskych hraníc a bol založený vládou v roku 2012. Dočasne mal poskytnúť domov stovkám Sýrčanov, ktorí utekali zo svojej domoviny pred hrôzou občianskej vojny. V súčasnosti žije v Zataari viac ako 80-tisíc ľudí a časom sa v ňom rozvinula prekvitajúca ekonomika, postavená na „malých podnikateľoch“.

Množstvo utečencov si myslelo, že tábor je len dočasná záležitosť na pár týždňov, no v súčasnosti sú tam rodiny žijúce už aj niekoľko rokov. V Zataari prekvitá „malý biznis“ a tábor zahŕňa približne tritisíc obchodíkov. Portfólio je naozaj široké, nájdete tu všetko od stánkov s pizzou či s falafelom cez záhradníctva a holičstvá až po predajňu so svadobnými šatami.

Podnikateľskej príležitosti sa chytil aj Sýrčan Abuelmena’em Abu Hesenih a jeho štyria bratia, ktorí si otvorili cukrárstvo Farouk Sweets. „Sú tu dobré pracovné príležitosti. Štvrtky, piatky a pondelky sme najviac zaneprázdnení, pretože vtedy sa koná najviac svadobných hostín,“ vysvetľuje cukrár. O jordánskom Zataari informoval webový portál PBS.

V jordánskom utečeneckom tábore Zataari prekvitá ekonomika. Zdroj: PBS

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 20. septembra 2021 - 07:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -