V Budapešti sa hovorilo o použití armády proti nelegálnym migrantom

    0
    Policajti krajín Vyšehradskej štvorky na maďarskej hranici (Autor: SITA)

    Podľa agentúry MTI Doskozil informoval, že ministrov obrany a vnútra uvedených troch krajín pozvú na rozhovory už v nadchádzajúcich týždňoch. Budú hovoriť o ochrane vonkajších hraníc Európskej únie, ako aj o osude ľudí, ktorí po ukončení azylového procesu nemôžu zostať v určitej krajine, spresnil rakúsky minister. Podľa jeho názoru by štáty regiónu mali v tomto smere preukázať svoju akcieschopnosť. 

    Simicskó sa podľa vlastných slov zhodol s rakúskym kolegom na dôležitosti schengenských hodnôt, ale aj na potrebe ochrany vonkajších hraníc tohto priestoru. 

    Ministri sa vzájomne informovali o nedávnych úpravách zákonov týkajúcich sa aktuálnych výziev. Podľa Simicskóa Rakúsko i Maďarsko majú k dispozícii právny rámec, aby v prípade potreby mohla policajným silám pomáhať armáda. 

    Doskozil pripomenul, že minister obrany Rakúska navštívil Maďarsko naposledy v roku 2007. “Vzhľadom na spoločné problémy a na podobné výzvy tohto regiónu to bolo dosť dávno,” konštatoval. Ministri sa preto dohodli, že sa budú v budúcnosti stretávať častejšie.

    - Reklama -