piatok, 23 apríla, 2021
12.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Bratislavu čaká peklo. Bude sa pochodovať proti islamu, vyrazia aj antifašisti a...

Bratislavu čaká peklo. Bude sa pochodovať proti islamu, vyrazia aj antifašisti a slniečkari. Zopakuje sa besnenie z lanského roku? A do toho korunovačné slávnosti a cyklopreteky


„Slovenský národ je v obrovskom nebezpečenstve! Drzosť a primitivizmus bruselských eurobyrokratov nadobúda obludné rozmery! Európska komisia plánuje v súvislosti s imigračnou krízou pokutovať členské štáty EÚ až do 250 000 eur za každého neprijatého utečenca,“ píše sa vo vyhlásení organizátorov pochodu proti islamizácii.

Minuloročná katastrofa

Za protestom opäť stojí Lukáš Kopáč, ktorý organizoval aj minuloročné pochody. Demonštrácia, na ktorej sa zúčastnilo asi šesťtisíc ľudí, nakoniec skončila násilnosťami, keď časť účastníkov vtrhla na trať cyklistických pretekov. Fyzicky napadli divákov aj kameramana. Situácia bola vyhrotená aj na hlavnej stanici, kde radikáli kameňmi zaútočili a vykrikovali na saudskoarabskú rodinu s deťmi – medzi nimi bolo vidieť aj súčasného poslanca NR SR Milana Mazureka. „J*bem vášho Alaha!“ vykrikoval Mazurek na vystrašenú rodinu. Polícia nakoniec obvinila 140 radikálov.

Krajná pravica v jednom šíku

Organizátori protestu tvrdia, že ide o zoskupenie nespokojných ľudí, ktorí nemajú jednotné politické názory, no spája ich „úsilie chrániť budúcnosť a prosperitu európskej civilizácie“.  Pochod okrem iných podporili aj iné strany ako Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, Slovenské hnutie obrody či zoskupenie Vzdor Kysuce.


Mesto Bratislava protest nezakáže. Podľa hovorkyne Starého Mesta Nory Gubkovej súčasná legislatíva neumožňuje zrušiť podobné zhromaždenie. „Nás najviac mrzí, že my sa ako mestská časť nemôžeme úplne vymedziť a povedať, že extrémizmus v Starom Meste nechceme,“ uviedla Gubková.

„Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave pripravuje opatrenia bezpečnostného charakteru tak,  aby pred, počas a po ukončení zhromaždenia v mieste jeho konania ako aj okolí verejný poriadok a ochrana života, zdravia a majetku občanov zabezpečená bola,” komentovala policajné prípravy policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Minuloročný pochod proti islamizácii

Pozor: Video obsahuje vulgarizmy, text pokračuje pod videom.

Antifašistická mobilizácia

Proti samozvaným antiislamistom sa však mobilizujú aj antifašisti, ktorý na rovnaký deň plánujú pochod s názvom Antifašistická mobilizácia. „Pod rúškou demonštrácie za ochranu Európy chcú organizátori, medzi ktorými sú poprední predstavitelia slovenskej neonacistickej scény, opäť rozpútavať nenávistné nálady v našej spoločnosti,“ píše sa vo vyhlásení protidemonštrantov z Iniciatívy Bratislava bez náckov. Facebookovská stránka TU.

Organizátori Antifašistickej mobilizácie pritom tvrdia, že minuloročný pochod už dokázal, že jedinými argumentmi jeho účastníkov sú päste a hádzanie kameňov do arabskej rodiny. „Bratislava sa však nebojí! Voláme do ulíc nášho mesta všetkých priateľov slobody a antifašizmu!“ vyzývajú organizátori. Antifašistického pochodu sa plánujú zúčastniť aj poslanci Martin Poliačik (SaS) a Jozef Viskupič (OĽaNO).

Zdroj: Antifašistická mobilizácia | 25. jún v Bratislave


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,635 +485 Dnes Úmrtí 11,405 +48 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,930 Last updated: 23. apríla 2021 - 13:24 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -