štvrtok, 4 marca, 2021
11.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Koncesionárske poplatky sa zvyšovať nebudú. Zatiaľ

Koncesionárske poplatky sa zvyšovať nebudú. Zatiaľ

Na posune termínu sa dnes podľa jeho slov zhodli koaliční partneri. “Koncesionárske poplatky sú závažná téma, musíme sa zodpovedne rozprávať. Je nutné, aby bola poskytovaná aj určitá kvalita,” zdôraznil Danko, ktorý tvrdí, že sedem eur za službu RTVS, na ktoré sa majú poplatky zvýšiť so súčasných 4,64 eura, je pre mnohé rodiny dosť peňazí.

“Dohodli sme si harmonogram, aby to nebolo len prázdne hodenie koncesionárskeho poplatku, ktoré sa dotkne rozpočtov rodín,” zdôraznil. Danko zároveň poprel, že by za odmietavým postojom SNS k zvyšovaniu poplatkov bola snaha získať vo verejnoprávnom médiu nejaký post. “Nie je to o postoch ani mediálnych vplyvoch, ale o systémových veciach. Nikdy si nechceme niečo trucovito vydobýjať. Nie je to o sfére vplyvu v RTVS, je to skôr o nastavení komunikácie,” povedal s tým, že občania majú právo vedieť, čo za zvýšený poplatok dostanú.

Podľa Danka sa v koalícii nedeje nič neštandardné, ale prirodzene sa diskutuje. “Sme pripravení napĺňať programové vyhlásenie vlády,” zdôraznil.

Koaličná rada dnes podľa jeho slov potvrdila, že je dôležité, aby politické strany mali zastúpenie aj v regiónoch. “Treba počúvať hlasy z regiónov a poznať ich problémy. Som rád, že sa ukázalo, že koalíciu tvoria strany, ktoré majú regionálne zastúpenia a obhajujú ich záujmy,” zdôraznil.

Líder #Siete Radoslav Procházka na margo koncesionárskych poplatkov potvrdil, že celý proces treba rozšíriť aj o debatu “hodnota za peniaze”. “#Sieť je presvedčená, že záväzky z vládneho programu sa majú plniť, spôsob a čas je vecou dohody koaličných partnerov. Pre nás sú vo vládnom programe aj dôležitejšie veci ako koncesionárske poplatky,” povedal Procházka s tým, že jeho strana svoje postoje komunikuje najskôr s partnermi až potom navonok.

Predseda Mostu-Híd Béla Bugár uviedol, že sa zbytočne dostali niektoré postoje do médií ešte pred rokovaním Koaličnej rady. “Platí to, čo je v programovom vyhlásení. Niektorí rýchlejšie hovoria, ako je to potrebné. Načasovať to treba, poplatky sa budú riešiť, ale ešte nie je dohodnuté načasovanie,” vysvetlil s tým, že Most-Híd sa vyjadrí, ak bude návrh hotový.

Hovorca rezortu kultúry Jozef Bednár už avizoval, že minister kultúry Marek Maďarič (Smer-SD) sa k téme vyjadrí na tlačovej konferencii v pondelok (6. 6.).

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 317,159 +2,800 Dnes Úmrtí 7,560 +71 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 54,299 Last updated: 4. marca 2021 - 19:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky