Matovič premiéra nešetrí: Na Slovensku ročne zomrie úplne zbytočne niekoľko tisíc ľudí len preto, lebo ujo na úrade vlády 8 rokov dovoľuje slovenské zdravotníctvo rozkrádať

  0
  Líder OĽaNO Igor Matovič (Autor: SITA)

  Správa Európskej komisie o počte zbytočných úmrtí pacientov v zdravotníctve za rok 2013 zaradila Slovensko z 28 členských krajín EÚ na nelichotivé 4. miesto od konca. Za nami skončilo už iba Rumunsko, Lotyšsko a Litva. „Podľa štatistík 44,6 percenta všetkých úmrtí za tento rok patrilo na Slovensku do kategórie tých, ktorým sa dalo predísť,“ informoval Andrej Králik zo Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

  Kto je vinný za súčasný stav slovenského zdravotníctva? Opozičný poslanec z OĽaNO Igor Matovič má jasno a na sociálnej sieti s vystretým prstom ukazuje na premiéra Roberta Fica. „Nuž toto je výsledok 8-ročného budovania sociálneho štátuRobertom Ficom. Z tejto správy vyplýva, že na Slovensku ročne zomrie úplne zbytočne niekoľko tisíc ľudí len preto, lebo ujo na úrade vlády 8 rokov dovoľuje slovenské zdravotníctvo rozkrádať košickej zdravotníckej mafii,“ píše líder OĽaNO a na záver príspevku kladie otázku, „na čích rukách je krv nevinných ľudí, ktorí zomreli len preto, lebo niekto chce mať deň bohatší kráľov? Na ujových,“ uzatvára.

  Zdroj: Facebook/Igor Matovič

  Podľa informácií Nového Času sa k téme vyjadril aj minister zdravotníctva Tomáš Drucker. „K týmto rebríčkom a konkrétnym číslam sa nechcem vyjadrovať, ale, žiaľ, nielen v tejto oblasti nám zbierané dáta ukazujú, že to nie je v poriadku,“ priznal minister a načrtol víziu, čo treba zlepšiť. „Základné opatrenie je integrované poskytovanie zdravotnej starostlivosti od primárnej, špecializovanej až po ústavnú,“ vyjadril sa Drucker.


   

  - Reklama -