Úvod Aréna Polícia v Prahe znova na nohách. Ide zrejme o ďalšiu bombovú hrozbu

  Polícia v Prahe znova na nohách. Ide zrejme o ďalšiu bombovú hrozbu

  0
  Ilustračné foto: Praha, Česká republika (Autor: Hans Štembera)

  Policajní pyrotechnici preskúmali centrum z rovnakých dôvodov s negatívnym výsledkom naposledy v piatok. Policajti sa momentálne chystajú evakuovať osoby z objektu. Na mieste sú ťažkoodenci, ktorí uzavreli okolie, i hasiči. 

  V piatok 20. mája k evakuácii nedošlo, pretože všetci ľudia budovu opustili dobrovoľne, aby polícia po ukončení prehliadky odovzdala objekt jej právoplatnému majiteľovi – Úradu pre zastupovanie štátu vo veciach majetkových. Dnes však aktivisti objekt opustiť odmietajú a na jednej zo sociálnych sietí obvinili políciu, že si bombovú hrozbu zrejme vymyslela. 

  Už v piatok označili aktivisti postup polície za “svojvoľný zásah do prebiehajúceho súdneho sporu”. Hovorca pražskej polície Tomáš Hulan však pre internetový server iDNES.cz uviedol, že konali na základe dokumentu Obvodného súdu pre Prahu 3, ktorý stanovuje, kto je aktuálne majiteľom budovy, čo polícia musí rešpektovať. 

  O sídlo centra prejavili záujem viaceré subjekty, údajne bolo medzi nimi aj ministerstvo práce a sociálnych vecí a je medzi nimi i hlavné mesto ČR Praha, ktoré nevylučuje ani výmenu budov.

  Pražská radnica by však chcela objekt primárne zrekonštruovať a následne ju ponúknuť vo verejnom výberovom konaní subjektom z neziskovej sféry, povedal príslušný radný Karel Grabein Procházka. Dnešný zásah polície v centre prišiel iba krátko po tom, čo sa pražskí radní dohodli na otvorení rokovaní s majiteľom budovy. 

  Neznámy odosielateľ zaslal v piatok popoludní do redakcií niektorých médií e-mail, v ktorom oznámil umiestnenie viacerých nástražných výbušných systémov v objekte spomínaného centra a jeho okolí. Všetky sa mali podľa anonyma aktivovať o 20.00 h., čo sa však nestalo. Zatiaľ nevedno, čo je za dnešným poplachom. 

  [relatedarticles title=”Písali sme:” articles=”268318,268156,268135,267780,267296,265985,265340,265312,263407,262709,262498,261958″ ]

  BEZ KOMENTÁRA

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu