nedeľa, 13 júna, 2021
16.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Lajkni si na Instagrame svojho sexi utečenca. Kontroverzný zoznam rozprúdil vášne

Lajkni si na Instagrame svojho sexi utečenca. Kontroverzný zoznam rozprúdil vášne

Spočiatku stránka niesla názov Hot Migrants (sexi imigranti), no v súčasnosti sa na sociálnej sieti dá nájsť pod Hot Refugees (Sexi utečenci). Instagramový profil na internete prednedávnom vyvolal množstvo protichodných reakcií. Pre niekoho bola stránka inovatívnym vtipom, iní volali po jej zrušení.

Wolverine z radov utečencov

Instagramový profil Hot Refugees má pomerne málo „followerov“, no ten predchádzajúci s takmer totožným obsahom a len s trochu odlišným názvom na sieti sledovalo niekoľkotisíc používateľov. „Pekní utečenci na ich ceste do Európy. Ich krajiny sa síce rozpadajú na kusy, no napriek tomu je ich sexepíl stále silný,“ píše sa na stránke.

Na stránke je zatiaľ 23 fotiek žien a mužov, podľa všetkého imigrantov. „Migrantský Wolverine,“ píše anonymný tvorca stránky vedľa jednej z fotiek. Na ďalšej snímke vidíme zase mladú telefonujúcu ženu v šatke držiacu dieťa. „Správna baba má sexi pohľad,“ píše autor.

Vedľa fotky mladej mamičky sa vyrojilo niekoľko negatívnych komentárov. „Čo, k*rva, je to za nechutný účet?“ Píše sa v jednom komentári. Viacerí užívatelia sa sťažujú na nemorálnu stránku webu. „Instagram by mal tento účet vypnúť. Sú to ľudia a nie zvieratá a ty nemáš žiadne právo ich tu na svojej stránke čo ukazovať. A určite nie len preto, že si myslíš, že sú sexi,“ píše jeden z rozhorčených užívateľov.

Ďalšie komentáre sa nesú v podobnom duchu ako tie predchádzajúce. „Táto stránke je nechutná a robí z týchto úbohých imigrantov objekty fetišu. Je to absolútny hnus a degradácia ľudských bytostí. Vidieť, že majiteľ tohto účtu nemá žiadnu morálku a škrupule,“ píše sa na stránke.

“Migrantský Wolverine,” píše sa vedľa fotografie. Zdroj: Instagram/Hot Refugees

Oheň a síra v komentároch

Väčšina snímok sa nezaobišla o poriadne vyhrotené komentáre, na druhej strane niektorí užívatelia berú profil a jednotlivé fotografie ako podarený vtip a častujú ich hláškami ako: „Vezmi si ma“ alebo „Milujem ťa“. Jeden z užívateľov chváli myšlienku webu. „Treba sa na to pozrieť aj z inej perspektívy. Je to dobrý koncept,“ píše sa vedľa fotky muža prechádzajúceho pozdĺž cesty v nočných hodinách. „Osoba, ktorá uverejnila túto fotku, je po*ebaný idiot. Toto nie je žart či niečo podobné. Problém s imigrantmi v Európe je veľmi vážny,“ neskrýva svoje pohoršenie jeden z komentátorov.

Najväčším „kameňom úrazu“ celého profilu sú popisky vedľa fotiek mužov a žien, ktoré v sebe často neskrývajú cynizmus či sarkazmus. „Rokhsar Janbasz, 16 rokov, je z Kábulu v Afganistane. Je to pre ňu ako ženu veľmi ťažké, lebo je obchytkávaná množstvom mužov,“ poznamenáva vedľa snímky ženy v kapucni autor stránky. Ďalšieho z protagonistov zase nazval Rambom medzi utečencami.

„Osoba, ktorá uverejnila túto fotku, je po*ebaný idiot,” rozhorčil sa jeden z komentátorov. Zdroj: Instagram/Hot Refugees

Autorove dobré úmysly

Súčasný instagramový profil je mutáciou svojho predchodcu Hot Migrants, ktorý sa dostal na pretras médií v polovici marca. Či je autor obidvoch stránok totožný, sa nevie, ale každopádne ide o profily s takmer rovnakým obsahom.

Podľa portálu Daily Mail to autor pôvodného webu nemyslel vôbec zle. „Chcel som nájsť akúsi komediálnosť v tak tragickej problematike,“ prezradil autor, ktorý by mal mať okolo dvadsiatky a pochádza zrejme z Washingtonu D. C. Tvrdí, že prvotná myšlienka zriadiť web mu napadla, keď sledoval reportáž o migračnej kríze. „Účet som vytvoril po tom, ako som sledoval jedno video o utečencoch, ktorí uviazli za plotmi v Idomeni. Pohľadom som sa zastavil na jednom z imigrantov, ktorý prosil o vpustenie cez hranice. Často som potom premýšľal o osudoch týchto ľudí,“ prezradil autor.

Ten dodal, že realita, ktorú prežívajú imigranti na hraniciach, je diametrálne odlišná od tej, ktorú zažívajú ľudia v pohodlí svojich domovov. „Je absurdné brať objektívne ľudí, ktorí utekajú pred vojnou a zničenými krajinami. Je veľmi ľahké si týchto ľudí nepripustiť k telu a prehliadať ich. Tieto fotografie by mali priniesť realitu trochu bližšie k nám,“ opisuje „koncept“ stránky jej tvorca. Treba len dodať, že pôvodná stránka sa zaoberala len snímkami mužov, naopak, tá súčasná zahŕňa aj fotografie žien.

“Je to pre ňu ako ženu veľmi ťažké, lebo je obchytkávaná množstvom mužov,” nešetril ženské pokolenie autor. Zdroj: Hot Refugees

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 390,984 Úmrtí 12,436 Uzdravení 377,152 Infikovaných 1,396 Last updated: 13. júna 2021 - 04:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -