pondelok, 18 januára, 2021
-3.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Nie je prehrešok ako prehrešok. Slovenská ukážka toho, ako vyzerá dvojitý meter...

Nie je prehrešok ako prehrešok. Slovenská ukážka toho, ako vyzerá dvojitý meter v praxi. A to priamo v parlamente

To, že dieťa v parlamente nie je vítané, deklaroval pracovník SBS, ktorý počas hodiny otázok nechcel pustiť liberálnu poslankyňu Petrík so svojou dcérou do rokovacej miestnosti s odôvodnením, že do rokovacej miestnosti nemôže ísť nikto okrem poslancov. O celom incidente sme písali TU. Aktuálne sa rozoberá téma, či telefonovať alebo netelefonovať v parlamente.

Ako informuje Plus 1 DEŇ: „V rokovacej sále je zakázané používať prenosné telekomunikačné prostriedky na telefonovanie a používať ich akýmkoľvek iným spôsobom, ktorý je sprevádzaný akustickými prejavmi prostriedku,“ píše sa v rokovacom poriadku NR SR. Národniarovi Tiborovi Bernaťákovi, liberálovi Jurajovi Drobovi či Gáborovi Gálovi z Mosta-Híd ani zákaz telefonovania neprekáža.

Líder Mosta-Híd a podpredseda parlamentu Béla Bugár sa k téme vyjadril, že: „Odvtedy, čo nastúpilo nové vedenie, každý vie, že nesmie telefonovať. Poslanec je upozornený dvakrát a keď neposlúchne, môžeme ho vykázať zo sály,“ vyjadril sa Bugár a vysvetlil ďalej, že poslanec v takom prípade musí odísť a má jeden neospravedlnený deň. „Dva takéto neospravedlnené dni znamenajú škrt polovice platu. Takže to každý vie a začína to fungovať,“ vyjadril sa podpredseda.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 224,385 +1,060 Dnes Úmrtí 3,526 +52 Dnes Uzdravení 171,092 Infikovaných 49,767 Last updated: 18. januára 2021 - 15:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky