Z hrdinky sa stala nula? Moslimka zo slávnej fotografie má podľa zistení médií kontroverzné pozadie plné nenávisti a rasizmu

  0
  Slávna fotografia, ktorá sa stala virálnou (Autor: ReproFoto: Twitter/Mic)

  Keď belgická moslimka Zakia Belkhiriová na ulici spozorovala antimoslimských demonštrantov, vraj neváhala a rýchlo si s nimi utekala spraviť selfie fotografiu ukazujúc vztýčený ukazovák a prostredník. Podľa jej priaznivcov malo ísť o symbol mieru. Skeptici v diskusiách však hneď upozorňovali, že to možno chápať aj ako gesto víťazstva, ktorým sa vysmievala protestujúcim. Belkhiriová sa stala populárnou a o rozhovor ju požiadala aj anglická televízia BBC. „Odfotila som sa preto, lebo som chcela ukázať, že veci môžu byť iné. A že môžeme žiť všetci spolu, nie len vedľa seba,“ povedala 22-ročná moslimka. Protest proti islamizácii sa konal pred festivalom islamskej kultúry v belgických Antverpách, na ktorom moslimovia prezentovali svoje zvyky, umenie či typické jedlá.

  Pravá tvár Zakie Belkhiriovej?

  Belkhiriová sa však podľa portálu Breitbart na sociálnych sieťach prezentuje v úplne inom svetle. Reportéri tvrdia, že na jej twitterovom či facebookovom profile našli niekoľko tvrdých vyjadrení na adresu židov. V roku 2012 mladá žena údajne na sociálnu sieť napísala: „Hitler nezabil všetkých židov. Niekoľkých nám tu nechal, aby sme vedeli, prečo ich vraždil,“ a na záver príspevku dopísala ešte hrubú nadávku.

  Tento drsný príspevok zverejnila Belkhiriová podľa portálu Breitbart na sociálnej sieti.  Zdroj: Breitbat

  O slávu vraj nestojí

  Na profile, ktorý má mladá žena založený na sociálnej sieti Ask.fm, podľa zistení reportérov napísala: „J***ť ten židovský jazyk.“ Dievčina si podľa Breitbartu svoje profily na sociálnych sieťach úplne vymazala a na otázku novinára z BBC, prečo to urobila, odpovedala, že o popularitu nestojí a „nechce vyzerať ako dievča, ktoré rado na seba priťahuje pozornosť“. Podľa jej slov nebol cieľom jej fotografie protest proti antislamistom, ale úmysel šíriť radosť a mier.

  Portál Breitbart však upozorňuje aj na ďalší Belkhiriovej tweet, ktorý publikovala len tesne po zverejnení populárnych fotografií. „Sláva je popri peniazoch tá najsladšia radosť,“ píše v ňom mladá žena. Zverejnený bol aj ďalší screenshot Belkhiriovej príspevku na Facebook v holandčine, v ktorom má písať: „Vy*****í židia. Strašne ich nenávidím.“

  Na drsné statusy mladej ženy upozornil aj reportér Al-Džazíry Saad Abedine. “Nenávisť je emócia slabochov a znak zlyhania. Z hrdinky sa stala nula,” okomentoval Belkhiriovej počínanie novinár. 

   

  Zdroj: twitter/SaadAbedine

   

   

  - Reklama -