streda, 12 mája, 2021
14.9 C
Bratislava
Úvod Aréna SaS je tou najtragickejšou straničkou na tejto planéte. Mali by konečne prestať...

SaS je tou najtragickejšou straničkou na tejto planéte. Mali by konečne prestať so súťažením, kto viac rozhnevá ľudí na Facebooku, myslia si smeráci. Čo na to Sulík?

Z vyjadrení predsedu parlamentu Andreja Danka vyplýva, že na májovej schôdzi parlament neschváli žiadne návrhy zákonov vzhľadom na to, že zákony na schválenie predložila iba opozícia a podľa Danka sú neodborné, amatérske až populistické, informujú HNonline.sk. „Návrhy sú vysoko neodborné v mnohých častiach, často sú len populistické. Nemajú kvalitu komplexnej zmeny,” hovorí Danko a dodáva: „Zákony, ktoré pripravuje vláda, majú určité náležitosti. Keď už vláda predloží návrhy, majú svoj legislatívny proces za sebou a majú aj svoju kvalitu.“

Dankovi sa nepáči ani zahlcovanie podateľne návrhmi. „Vidím to len ako účelovú vec. Chcú navodiť dojem, že zlá koalícia nechce pomáhať podnikateľom a SaS mala 40 riešení,” tvrdí predseda parlamentu. Ako šéf národniarov informoval na sociálnej sieti, rokovanie by malo trvať 11 dní, počas ktorých by chceli prerokovať 67 bodov.

Zdroj: Facebook/Andrej Danko – predseda NR SR

SaS je tou najtragickejšou straničkou na tejto planéte

K 40 návrhom zákonov z dielne SaS, ktoré majú zmeniť podnikateľské prostredie, sa, ako je už zvykom bez servítky, vyjadril smerák Ľuboš Blaha. Podľa jeho slov sa návrhy liberálov do veľkej miery týkajú zmien v Zákonníku práce, „ktoré by brutálne oslabili zamestnancov a sociálne dohody na Slovensku“, píše Blaha. Vo svojom príspevku menuje zmeny, ktoré liberáli chcú. Napríklad, chcú oslabiť ochranu agentúrnych zamestnancov, znížiť ochranu bezpečnosti pri práci, rovnako chcú znížiť minimálne mzdové nároky pre kvalifikovanejších zamestnancov, umožniť zamestnávateľom protizákonne prepustiť svojich zamestnancov či znižovať príplatky za prácu cez sviatok a v nedeľu, menuje Blaha.

„A toto chcú, prosím pekne, rozmlátiť na cucky cez – a teraz sa podržte – poslanecké návrhy!“ hovorí Blaha a pokračuje: „Bože, odpusť im, nevedia, čo činia… Oni chcú nehanebne zbavovať robotníkov ich sociálnych práv nielenže bez akéhokoľvek mandátu, ale aj bez akejkoľvek verejnej diskusie, s úplným vylúčením sociálnych partnerov, skrátka, oni to chcú odbaviť ako tí najarogantnejší latifundisti niekde v Hondurase…“

Zdroj: Facebook/Ľuboš Blaha

„Toto sú číre neoliberálne nezmysly,“ tvrdí Blaha a poukazuje na fakt, že s nikým o týchto návrhoch opozícia nerokovala, „iba to marketingovo naplácali do podateľne parlamentu, ako keby tam nahádzali vrecia so zemiakmi.“ Podľa jeho slov sa iba pretekajú, kto je väčší neoliberál a považuje za smutné, „že máme opozíciu na úrovni banánovej republiky, SaS je tou najtragickejšou straničkou na tejto planéte“, uzavrel smerák.

V diskusii pod príspevkom sa ľudia uznanlivo vyjadrujú na Blahovu adresu. Jeden z diskutujúcich sa nadejá, “dúfam, ze to SMER nepodporí”. Ďalší píše, „Bože odpusť im, nevedia čo činia … ale oni to vedia a veľmi dobre“.

Zdroj: Facebook/Ľuboš Blaha

Mali by konečne prestať so súťažením, kto viac rozhnevá ľudí na Facebooku

Na adresu opozície sa vyjadril aj bývalý minister obrany a súčasný podpredseda parlamentu Martin Glváč, podľa ktorého je hlavný motív fungovania opozície v parlamente: „Čím horšie, tým lepšie.“

„To, čo robia, je slušne povedané predstieranie, ako strašne pracujú. V skutočnosti je to len klamanie ľudí,“ tvrdí Glváč a vysvetľuje, že ak chce opozícia naozaj presadiť svoje návrhy a vie, že nedisponujú väčšinou, sedliacky rozum im káže rokovať s koalíciou o ich prípadnej podpore.

„Opoziční kolegovia namiesto toho ukazujú absolútnu aroganciu, nikoho neoslovili, odmietajú sa baviť s kýmkoľvek. Ide opäť o divadlo,“ píše podpredseda parlamentu a uzatvára: „Mali by konečne prestať so súťažením, kto viac rozhnevá ľudí na Facebooku.“

Zdroj: Facebook/Martin Glváč

Našich 40 návrhov je vysoko neodborných

„Nechal sa počuť predseda SNS Andrej Danko,“ s týmito slovami začal svoj príspevok na sociálnej sieti šéf liberálov Richard Sulík a na obhajobu návrhov zo svojej dielne hneď pridáva, že ich predvolebný program AGENDA 2020, ktorý sa aj napriek neúčasti vo vláde snažia presadzovať prostredníctvom pozmeňovacích návrhov, „bol viacnásobne vyhodnotený ako najlepší ekonomický program“, obhajuje Sulík a pokračuje, že ho hodnotili INESS, INEKO, HPI. Ako Sulík ďalej približuje, z tejto agendy vybrali 40 návrhov, ktoré predložili do parlamentu presne tak, ako sľúbili voličom. Podľa jeho názoru „nemajú žiadne dôsledky na štátny rozpočet a dajú sa realizovať ihneď“ a upozorňuje, že dané návrhy konzultovali prakticky so všetkými zamestnávateľskými zväzmi, napr. SOPK, RÚZ, AZZZ, ZPS.

Zdroj: Facebook/Richard Sulík

„Ani raz som sa nestretol s výhradou k odbornosti, naopak, všetci (odborári čiastočne) nám potvrdili, že tieto návrhy citeľne zlepšia podnikateľské prostredie,“ dušuje sa šéf liberálov a kontruje: „Ale asi sa všetci mýlime, lebo právnik Andrej Danko usúdil, že ide o hlúposti. Vybavené.“ V závere svojho príspevku osviežuje nedávnu minulosť spred volieb, že mal predseda parlamentu Danko „plné ústa rečí, ako strašne chce pomáhať podnikateľom, no, žiaľ, Robert Fico, pre ktorého sú podnikatelia triednym nepriateľom, zavelil. V slušných spoločnostiach sa tomuto hovorí submisívny postoj“, uzavrel.

Štyridsať návrhov z dielne SaS si môžete pozrieť TU.

Diskutujúci pod Sulíkovým príspevkom útočia na predsedu parlamentu Andreja Danka. Jeden komentujúci píše: „Danko bol v špitáli v rovnakom čase ako súdruh Fico. Mám taký pocit, že si ich pri operácii pomýlili a vymenili im navzájom ´krv´ alebo dokonca aj mozgy.“ Podľa ďalšieho šéf národniarov „Danko je čoraz viac nesympatická osôbka, ktorá sa chce veľmi hrať na politika s bohatým slovníkom cudzích slov, ktoré nakoniec otáča sám proti sebe a často si v jednej relácii dokáže protirečiť, lebo sa zamotá, viď aj poslednú diskusiu na TA3“.

Zdroj: Facebook/Richard Sulík

Danko verzus Sulík V politike

Predseda parlamentu Andrej Danko a predseda SaS si prednedávnom skočili do vlasov aj v diskusnej relácii televízie TA3, kde sa rozprávali aj o spomínaných 40 opatreniach liberálov. Sulík v diskusii Danka označil za submisívneho človeka “akurát tak na smiech”, ktorý sa prispôsobuje Ficovi, čo Danko rázne odmietol, vyhlásil, že je slobodný človek. Sulíkovi povedal, že jeho problémom je zlo, dáva zlú energiu do komunikácie. „Viete, čo je váš problém? Vaše ľudské zlo,” povedal Sulíkovi Danko a dodal: „Nehovorte mi, že som submisívny, som slobodný človek.” Zároveň vyzval Sulíka na dialóg, aby návrhy neprichádzali tak, že najprv bude tlačová konferencia, ale aby si lídri sadli, porozprávali sa a nezaťažovali ľudí. Viac sme o tom písali TU.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,136 Úmrtí 12,077 Uzdravení 368,421 Infikovaných 5,638 Last updated: 12. mája 2021 - 08:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -