Zdala sa vám streľba na migrantov neprimeraná? Kaliňákovi nie

  0
  Robert Kaliňák (Autor: SITA)

  „Nemám úplne všetky informácie, aby som vynášal súdy, ale podľa tých informácií, ktoré mám k dispozícii, považujem zásah vo Veľkom Mederi za primeraný a štandardný,“ povedal Kaliňák pre médiá s tým, že mu je ľúto, že pri zásahu došlo k zraneniu a je rád, že zdravotný stav postrelenej je stabilizovaný. „Na druhej strane si treba uvedomiť, že bezpečnostné pravidlá v každom štáte fungujú úplne rovnako. Skúste nezastaviť nemeckým kolegom na diaľnici, alebo v USA, tam by to vyzeralo ešte inak. Z tohto pohľadu tento zásah hodnotím ako profesionálny,“ dodal minister. 

  Podľa ministra je zodpovednosť na vodičoch áut. Zároveň je rád, že aj slovenské súdy sa k prípadu postavili jasne a prevádzači sa dostali do väzby. „Aj táto informácia má v týchto prípadoch pomerne odstrašujúci efekt,“ skonštatoval šéf rezortu vnútra. 

  Kaliňák zároveň priznal, že v posledných týždňoch zaznamenali zvýšený nápor migrantov, a preto urobili „adekvátne opatrenia“. Vďaka tomu podľa ministra zachytili aj väčší počet migrantov. Podľa ministra však táto migračná vlna nepochádza z gréckej časti, ale je skôr individuálna. Pokiaľ ide o opatrenia v súvislosti s migráciou, Kaliňák objasnil, že zvýšili počty hliadok, reagujú na aktuálne správy zo zahraničia a každý deň vyhodnocujú toky a aktuálne ohrozenia, na základe ktorých prispôsobujú nasadenie policajtov. 

  Slovenskí colníci pri Veľkom Mederi v okrese Dunajská Streda v pondelok v noci zadržali štyri osobné autá s migrantmi, ktorí prekročili slovensko-maďarskú štátnu hranicu. Jedno z áut odmietlo colníkom zastaviť, preto sa ho snažili zastaviť pomocou streľby a pri streľbe bola postrelená jedna migrantka. Išlo pravdepodobne o 26-ročnú ženu zo Sýrie. Pri operácii jej z chrbta vytiahli projektil. 

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu