Poriadna potupa ľudákovi. Prídete mi ako vetchý konárik na Kotlebovom strome, naložila Nicholsonová poslancovi a pokračovala

  0
  Lucia Nicholsonová (SaS), podpredseníčka NR SR (Autor: SITA)
  „Ja by som sa najprv prihovorila tuto nováčikovi v parlamente, pánovi poslancovi Schlosárovi, lebo on mal predpoludním jednu faktickú poznámku, v ktorej sa dotkol veľkej časti ľudí v našej spoločnosti a ich inakosti,“ začala Nicholsonová 19. apríla na popoludňajšom rokovaní NR SR. Na adresu poslanca Ľudovej strany však zazneli aj slová s nemalou dávkou irónie. 

  Vetchý konárik 

  „Berte to, že sa vám prihováram tak veľmi matersky, lebo takto z diaľky vyzeráte byť len o pár rokov starší ako môj syn, takže tak v dobrom by som sa vám prihovorila,“ povedala Nicholsonová Schlosárovi.
   
  Ďalšie slová podpredsedníčky parlamentu rozpútali debatu na sociálnej sieti Facebook, kde Nicholsonová záznam z NR SR vo štvrtok zverejnila. „Pán poslanec Schlosár, viete, vy mi prídete ako taký vetchý konárik na tom Kotlebovom strome, natoľko vetchý, že by som si cez vás nedovolila prehodiť ani hodvábny šál a mňa udivuje taká vec, že konštrukcia vetchého konárika uverila sile funkcie, ktorú vám ľudia dali a natoľko ste uverili tej sile, že dokážete označiť za hybridov ľudí, ktorí aj bez funkcie tvoria stabilnú časť našej spoločnosti,“ odkázala Nicholsonová od rečníckeho pultu v národnej rade. 
   

  Úchylný hybrid?

  Nicholsonová svojím vystúpením reagovala na slová, ktoré Rastislav Schlosár použil, keď chcel od svojej poslaneckej kolegyne Simony Petrík vedieť, ako si predstavuje rodinu. „Predstavujete si rodinu ako muža a ženu? Teda tak, ako si to predstavuje každý normálny človek alebo si predstavujete rodinu ako muža a muža, ženu a ženu, prípadne nejaký iný úchylný hybrid?“ opýtal sa Schlosár. 
   
  Práve označenie inej ako takzvanej tradičnej rodiny za „ úchylný hybrid“ pobúrilo Nicholsonovú, ktorá adresovala Schlosárovi spomínanú kritiku a označila ho za „vetchý konárik“. Odpoveď ľudáckeho poslanca na seba nenechala dlho čakať a parlamentný nováčik reagoval ďalšou faktickou poznámkou. 
   
  „Pani Nicholsonová, vy, ako podpredsedníčka národnej rady by ste mali vedieť, že úchylka zostane úchylkou bez ohľadu na to, čo si o tom vy, liberáli, myslíte a bez ohľadu na to, čo vy, liberáli, hovoríte, lebo dôležité je to, čo hovorí Boh a to, čo hovorí zdravý rozum. A preto by som sa vás chcel aj spýtať, či to, že dnes bojujete za práva homosexuálov znamená, že zajtra budete bojovať za práva iných sexuálnych úchylov, napríklad pedofilov tak, ako to robia liberáli v Holandsku, lebo presne k tomu dnes politika vašej strany smeruje,“ opýtal sa Schlosár v reakcii na Nicholsonovej vyjadrenie. 
   
  VIDEO Faktická poznámka poslanca Schlosára (19. 4. 2016)

  Reakcia ľudí 

  Nicholsonovej príspevok s reakciou na poslanca Schlosára videlo na sociálnej sieti za jedinú hodinu po uverejnení viac ako 2 000 ľudí. Pribúdať začali aj komentáre používateľov, medzi ktorými bolo cítiť prevahu priaznivcov podpredsedníčky národnej rady. „Takéto vyjadrovanie na účet homosexuálov na pôde parlamentu v demokratickej krajine považujem za neprípustné. Lucia, ďakujem za všetky menšiny a vážim si, že ste sa nebáli na to upozorniť,“ píše jeden z používateľov. 
   
  Komentár pod statusom Lucie Nicholsonovej
  Komentár pod statusom Lucie Nicholsonovej (zdroj: Facebook/Lucia Nicholsonová)
   
  Nie všetci používatelia Facebooku, ktorí videli video s jej vyjadrením na adresu poslanca Schlosára, však s podpredsedníčkou parlamentu súhlasili a vyzývajú na riešenie iných problémov. „A kedy začnete riešiť podstatné veci v tom parlamente? Zatiaľ čo sa republika naďalej rozkráda, v NR SR prebieha kabaret!“ píše sa v ďalšom z komentárov pod Nicholsonovej príspevkom. 
   
  Komentár pod statusom Lucie Nicholsonovej
  Komentár pod statusom Lucie Nicholsonovej
  Komentár pod statusom Lucie Nicholsonovej (zdroj: Facebook/Lucia Nicholsonová)