Robert Fico nemal infarkt, jeho diagnóza vraj je…

  0
  Robert Fico (Autor: SITA)

  Premiéra dnes ráno hospitalizovali v Národnom ústave srdcovocievnych chorôb s podozrením na infarkt. Topky.sk zverenili informáciu od anonymného zdroja, ktorý tvrdí, že Robert Fico nemal infarkt. „Nešlo o klasický infarkt. Vyšetrenie však potvrdilo, že ide o akútny koronárny syndróm,“ citujú Topky anonyma. Liečba by mala byť konzervatívna a Fico by sa mal vyhnúť operácii.

  Ako už PL.sk informovali TU, Robert Fico sa sťažoval na búšenie srdca a tlak na hrudi. Následne ho hospitalizovali na Kramároch, kde strávi aj dnešnú noc. Koronárny syndróm je proces, pri ktorom sa postupne zhoršuje prekrvovanie srdcového svalu. Spôsobený je postupným zužovaním koronárnych tepien.

   “Rodina premiéra si zároveň neželá, aby Národný ústav srdcových a cievnych chorôb poskytoval akékoľvek informácie o jeho zdravotnom stave, čo plne rešpektujeme,” uviedla hovorkyňa ústavu Dobroslava Krajačičová. Premiér prišiel do nemocnice na svojom aute v sprievode ochranky, teda nie sanitkou. Pre zdravotné problémy musel dnes zrušiť plánovanú oficiálnu návštevu Česka.

  - Reklama -