Azerbajdžanský dron zabil piatich arménskych dobrovoľníkov

  0
  Záber z lietadla Su-24M. Ilustračná fotografia (Autor: SITA)

  Azerbajdžanské vládne jednotky už tretí deň bojujú v obnovených stretoch s povstalcami podporovanými Arménskom o územie Náhorného Karabachu.
  Arménsky prezident Serž Sarkisjan varoval dnes na margo udalostí z uplynulých dní, že náhla eskalácia násilia v tomto spornom regióne má potenciál vyústiť do vojny medzi Arménskom a susedným Azerbajdžanom.

  “Ďalšia eskalácia vojenských akcií môže vyústiť do nepredvídateľných a nezvratných dôsledkov, a to až do rozsiahlej vojny,” povedal arménsky líder na schôdzke s vyslancom Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), napísala agentúra Interfax. “Toto, prirodzene, ovplyvní bezpečnosť a stabilitu nielen na južnom Kaukaze, ale i v Európe,” dodal Sarkisjan.

  Situácia v Náhornom Karabachu, na ktorý si robia nárok Arménsko a Azerbajdžan, je aj dnes napätá. Ako informovala arménska agentúra ARKA s odvolaním sa na ministerstvo obrany medzinárodne neuznanej Náhorno-karabašskej republiky, ktorá je pod kontrolou miestnych etnických Arménov a Arménskej republiky, azerbajdžanské sily obnovili v noci ostreľovanie karabašských jednotiek pozdĺž celej kontaktnej línie, ako aj v blízkosti obývaných oblastí.

  Boje v Náhornom Karabachu, ktorý je pod vojenskou kontrolou Arménska, ale Azerbajdžan ho považuje za svoje, Arménskom okupované územie, vypukli v sobotu.

  Arméni majú pod kontrolou Náhorný Karabach od vojny, ktorá sa skončila v roku 1994. Arménsko-azerbajdžanský spor sa už celé roky bezúspešne rieši rokovaniami pod záštitou OBSE.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu