Toto na Slovensku ešte nebolo. Strieľanie kotlebovcov priamo v parlamente. Pridať sa môže každý

  0
  Internetová hra: ĽSNS Wild Hunt (Autor: Reprofoto: ĽSNS-Wild Hunt)

  Portál Daily Male, je známy tým, že pod svojou webovou strechou rád prichýli blogerov so zmyslom pre humor a špecifickým videním domácej politickej scény. A čím viac kontroverzie, tým lepšie. V jednom z najčerstvejších príspevkov na svojom facebookovom profile odprezentoval portál internetovú „flashovú“ hru na jedno použitie. Tá dozaista kadekomu zmrazí či vyvolá úsmev na tvári. A čo je jej cieľom? Vystrieľať parlament plný kotlebovcov. Počas načítania hry sa objaví výstižný nápis: „Odporúčame zapnúť zvuk…“

  Kamarát gardista a iné hity…

  „Kamaráti na stráž, Slovensko si ubránime, nikoho sa nebojíme,“ zaznie evergreen Hlinkovej gardy Kamaráti, na stráž po kliknutí na odkaz hry. Popri „chytľavej“ pesničke sa pred užívateľom objaví aj fotomontáž pozostávajúca z odhodlaného Mariana Kotlebu, oblečeného v gardistickej uniforme s fakľou v ruke a s parlamentom za chrbtom.

  Internetová hra ponúka aj zaujímavý „audio materiál“. Zdroj: Reprofoto/ĽSNS-Wild Hunt

  Okrem fotky a „nesmrteľného“ šlágra zaujme aj názov hry ĽSNS wild hunt, ktorý odkazuje na klasické „flashky“ typu Moorhuhn, kde cieľom hráča je na statickom hernom pozadí „odstreliť“ čo najviac sliepok skrývajúcich sa v lese či na poli. Konkrétne v tejto hre s podtitulom „… ide o všetko“, ktorý si tvorcovia zrejme vypožičali z predvolebného sloganu Igora Matoviča, sliepky vystriedali členovia strany Mariana Kotlebu a lesný exteriér interiér parlamentu. No princíp zostal podobný, čím viac cieľov trafíš, tým máš vyššie skóre.

  Zastreľ ľudáka, zachrániš Slovensko

  Ocitnete sa v NR SR a spoza parlamentných stoličiek, rečníckeho pultu či reliéfu znaku Slovenskej republiky visiaceho zo steny vyskakujú známe postavičky z ĽSNS. Sústrediť sa na cieľ hry a trafiť všetky ciele, dokopy je ich tridsať, nie je nijako problematické ani z hľadiska koncentrácie či z časovej stránky. Hru je naozaj, tak ako tvrdilo upozornenie počas „loadingu“, lepšie hrať so zapnutým zvukom. Poslanci či členovia strany, ktorí sa vám odhodlane hádžu do mušky, sú sprevádzaní mixom tých najlepších glos a hlášok, ktoré sú s ich osobami spájané a na internete sa stali už klasickým vírusovým obsahom.

  „Dvesto rokov ste nás okupovali tureckou armádou, už viac nebudete,“ medzi stenami virtuálneho parlamentu zaznie už zľudovený protiislamský pokrik poslanca Milana Mazureka. No popri ňom aj tóny nacistickej kapely Juden Mord v hlavnej úlohe s Rasťom Rogelom, okrem iného aj členom ĽSNS, či inými hláškami známych tvárí Kotlebovej strany. Medzi straníkmi vykukujúcimi spoza parlamentných rohov môžete okrem spomenutého Mazureka či Rogela postrehnúť aj mlčanlivého ostrostrelca Petra Krupu, policajta Mariána Mišúna či exprezidenta presláveného počas pôsobenia Slovenského štátu Jozefa Tisa.

  Preklik na hru ĽSNS Wild Hunt sa objavil na facebookovom profile portálu Daily Male. Zdroj: Reprofoto/ĽSNS-Wild Hunt

  Tridsať kotlebovcov. Presne toľko členov ĽSNS musíte trafiť, aby ste sa stali čerstvým víťazom ĽSNS wild hunt, ktorého názov okrem iného upozorňuje aj na herný hit Witcher 3: Wild hunt. Po tom, ako sa dostanete do cieľovej hernej rovinky, sa vám vývojári odvďačia sériou fotografií s predsedom ĽSNS v nezávideniahodných situáciách a odkazom: „Gratulujeme! Zachránil si Slovensko.“ Ku kontroverznej hre sa vyjadril aj ľavičiar Ľuboš blaha, známy svojou kritikou ĽSNS a prevýchovnými statusmi, adresovanými Marianovi Kotlebovi. „Žiadne hry, kde niekto niekoho strieľa, nepodporujem a ani podporovať nebudem. Kotleba je hrozba a patrí do väzenia. To je v poriadku, ale nikoho by som nikdy nestrieľal a ani nepodporoval takto násilie,“ vyhlásil Blaha na margo hry. 

  Svoj názor na “flashovku” vyjadril aj politický analytik Ján Baránek. „Toto je už určite za hranicou. Kotlebovcov niekto obviňuje z extrémizmu, no toto je tiež určite rukolapný extrémizmus. Na tom nie je nič satirické, ironické, vtipné či zábavné. Je to obyčajný primitivizmus,“ prezradil. Myslí si, analytik, že ide o balkanizáciu našej politickej scény?  „Takto by som to nenazval. Internet v podstate všelijakým extrémistom a úchylom dáva priestor na to, aby svoje choré myšlienky prezentovali pred verejnosťou. Toto je len v úvodzovkách prejav slobody globalizácie v internetovom priestore,“ skritizoval hru analytik. 

  Hru si zahral aj SaS-kár Ľubomír Galko, no neskrýval voči nej svoj negatívny postoj. „Mne sa tá hra nepáči, pokladám ju za hlúpu a bez ohľadu na to, či ide o kotlebovcov alebo niekoho iného,“ vyhlásil.

  Hru nájdete TU.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu