Zo sklerotika urobili teroristu. Kalifornská banka sa poriadne vyznamenala

  0
  Ilustračné foto: americký dolár (Autor: SITA)

  Kalifornčan Bruce Francis trpí sklerózou multiplex a pre túto chorobu potrebuje psa, ktorý mu slúži ako „pomocník“ v rámci hendikepu spôsobeného chorobou.

  Francis využil na venčenie „profesionála“, ktorý sa so psíkom poprechádzal na čerstvom vzduchu, skrátka urobil to, čo Francis pre chorobu už nezvláda, postaral sa psovi o výbeh. Zvrat prišiel v momente, keď Francis chcel previesť peniaze na účet mužovi, ktorý mu vyvenčil psa Dasha.

  Francis do poznámky pri prevode napísal meno svojho miláčika Dash. Peniaze sa mu ale previesť nepodarilo. Dôvod? Banka transakciu prerušila, lebo si pomýlila meno Dash s arabským pomenovaní Islamského štátu Daesh.

  Kalifornská Chase Bank nielenže prevod zrušila, ale dokonca o podozrivom slove informovala aj americké ministerstvo financií, ktoré Francisa kontaktovalo a chcelo vysvetlenie pojmu Dash. Banka transakciu zrušila pre podozrenie, že by mohlo ísť o poskytnutie financií bojovníkom Islamského štátu. „Fajn, pomyslel som si pre seba, chytili toho najhlúpejšieho teroristu na svete,“ prezradil Francis pre televíziu KTVU. O prazvláštnom bankovom prevode informoval portál Times of Israel.

  - Reklama -